W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Materiały video

Budowa przejścia podziemnego w Mielcu [FOTO, VIDEO, DRON]

Trwa modernizacja linii kolejowej L25 – Padew – Mielec – Dębica. Obecnie w centrum Mielca powstaje jeden z elementów nowego dworca kolejowego, będzie to podziemne przejście dla pieszych, które oprócz wejścia na perony połączy ciągiem pieszym dwie części naszego miasta. Planowany jest montaż wind osobowych. 

Przejście podziemne powstaje na miejscu niedawno zburzonych magazynów kolejowych.

Jest również szansa na to, że już w grudniu uruchomiona zostanie trasa kolejowa na odcinku Dębica – Mielec. Prace na tym odcinku przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem, a to daje szansę, że zapowiedzi Polskich Linii Kolejowych o wznowieniu ruchu pasażerskiego na tej linii w grudniu tego roku, są jak najbardziej realne. W ramach projektu całkowicie przebudowana zostanie linia kolejowa na odcinku od Mielca do Dębicy, czyli na prawie 32 kilometrach.

Zrealizowano już wymianę torów między Mielcem a Kochanówką. Wyremontowanych zostało kilkanaście skrzyżowań kolejowo-drogowych. Trwa budowa peronów w Wojsławiu i Tuszymie

Na tej trasie przebudowane zostaną perony na 9 stacjach i przystankach: Mielec, Rzochów, Wojsław, Pustków, Rzemień, Przecław, Tuszyma Dąbie, Kochanówka, Pustynia.

Zwiększy się tez prędkość pociągów pasażerskich do 120 km/h, a towarowych do 70 km/h.

W sumie inwestycja realizowana dzięki dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 będzie warta prawie 250 mln złotych. Inwestorem jest PKP PLK.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości