W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

„Budowlance” już od 20 lat patronują Żołnierze Armii Krajowej [FOTO]

Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu świętował 20-lecie nadania szkole imienia Żołnierzy Armii Krajowej. Wydarzenie połączono z obchodami Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystość stała się okazją do przypomnienia historii Żołnierzy AK oraz podsumowania 20-letniej działalności Zespołu Szkół Budowlanych pod ich imieniem. Szkolna społeczność zdecydowała się także na wyróżnienie symbolicznymi statuetkami osób, które przysłużyły się do krzewienia wiedzy o żołnierzach Armii Krajowej oraz patriotyzmu w powiecie mieleckim.

Wśród nagrodzonych znaleźli się reprezentujący władze samorządowe powiatu: starosta Zbigniew Tymuła, wicestarosta Maria Napieracz i członek zarządu Andrzej Bryła.
To właśnie ta reprezentacja złożyła na ręce dyrektora szkoły, Stanisława Starzyka, gratulacje i życzenia z okazji 20-lecia nadania Zespołowi Szkół Budowlanych imienia Żołnierzy AK, a także wręczyła okolicznościowy dyplom.

Władze powiatu uhonorowały również obecnego na obchodach Jerzego Dębickiego, Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa