W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Budowlanka najlepsza w kraju [FOTO]

W pierwszej piątce laureatów konkursu „Złota Kielnia” znalazło się aż trzech uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Sukcesu pogratulowali dziś starostowie: Stanisław Lonczak i Andrzej Bryła.

Mateusz Sambor, Dawid Chwałek i Marek Grzech – to uczniowie ZSB, którzy w centralnym etapie XLVIII Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” zajęli kolejno trzecie, czwarte i piąte miejsce. Wraz z dyrektorem szkoły, Stanisławem Starzykiem, pojawili się dziś w gabinecie Starosty Powiatu Mieleckiego, by opowiedzieć o konkursowych zmaganiach i zaprezentować zdobyte trofeum – dla najlepszej szkoły budowlanej w kraju.

Obecni na spotkaniu starostowie, Stanisław Lonczak i Andrzej Bryła, pogratulowali uczniom i dyrektorowi placówki, a także przekazali podziękowania dla nauczycieli odpowiedzialnych za przygotowanie młodzieży do konkursu. Laureatom konkursu, w dowód uznania za ich wyjątkowe osiągnięcia, wręczyli upominki.

Przypomnijmy. Turniej Budowlany „Złota Kielnia” to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs dla zasadniczych szkół budowlanych, którego pierwsza edycja odbyła się w 1971 roku. Od czterech lat centralny etap konkursu odbywa się w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich „Budma”. Nie inaczej było w tym roku – finałowe starcie uczestników także odbyło się w Poznaniu, w dniach 14-15 lutego.

W pierwszym dniu turnieju uczniowie mieleckiej budowlanki musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, a w drugim dniu zawodów zmagali się z praktyczną częścią konkursu. W ogólnej klasyfikacji w zawodzie malarz – tapeciarz Mateusz Sambor zdobył trzecie miejsce. Czwarte i piąte miejsce w zawodzie monter instalacji sanitarnych zajęli z kolei: Dawid Chwałek i Marek Grzech.

Mielecka placówka oświatowa otrzymała tytuł Najlepszej Szkoły Budowlanej w Polsce, gdyż uczniowie biorący udział w etapie centralnym turnieju w sumie otrzymali najwyższą ilość punktów, zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej. Ten zaszczytny tytuł – najlepszej budowlanki w kraju – mielecka placówka uzyskała już po raz czwarty w historii.

Opiekunką Mateusza Sambora była nauczycielka przedmiotów zawodowych Elżbieta Błak, natomiast Mateusza Chwałka i Marka Grzecha do zmagań turniejowych przygotowała nauczycielka przedmiotów zawodowych Renata Ogórek.


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

1 Komentarzy

Zofia 6 marca 2019 (środa) at 10:31

Brawo Hydraulicy! i malarz Jesteście bardzo zdolni! Z latwością znajdziecie prace w naszym pięknym powiecie

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa