W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Budzimy Mielecką Starówkę

Wzorem ubiegłego roku mielecki magistrat wraz z Domem Kultury SCK, Klubem Młodych Liderów, Miejską Biblioteką Publiczną i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotował cykl imprez plenerowych, które podczas tegorocznych wakacji odbędą się na mieleckim Rynku starego miasta.

Takie imprezy jak np. mini koncerty, warsztaty plastyczne czy zawody lekkoatletyczne dla dzieci w ramach ożywiania mieleckiej starówki odbywały się już w ubiegłym roku i spotkały się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem wśród mieszkańców. Znalazło to potwierdzenie podczas spotkań Prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego z mieszkańcami osiedli Kilińskiego i Kościuszki, które odbyły się w maju.

Harmonogram wakacyjnych wydarzeń na mieleckim rynku w bieżącym roku obejmuje osiem imprez plenerowych. Pierwszą, w najbliższą niedzielę 30 czerwca, był koncert Mieleckiej Kapeli Podwórkowej.

Udziałowi w planowanych imprezach służyć będzie podczas weekendów wyłączenie z ruchu Rynku Starego Miasta. Z takimi ograniczeniami kierowcy muszą się liczyć w okresie od 29 czerwca do 25 sierpnia 2019 r., w godzinach od 16:00 w soboty do godz. 22:00 w niedzielę.

Miejska Komunikacja Samochodowa w Mielcu informuje, że na czas zamknięcia Rynku autobusy będą kursowały objazdem ulicami Sienkiewicza i Staszica. Przystanki Rynek 01 i Rynek 02 będą nieczynne.

Odjazdy autobusów będą się odbywały z przystanków przy ul. Staszica (w obie strony) i ul. Obrońców Pokoju (tylko w stronę ul. Staszica). Linia nr 5 będzie kursowała dotychczasową trasą, z pominięciem wjazdu na Rynek. Szczegółowy rozkład jazdy zostanie umieszczony na przystankach.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa