W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Materiały video Przestępstwa, skandale, afery

Był sobie młyn [FOTO, VIDEO, DRON]

Historia młyna w Chorzelowie sięga lat 60. Polskie Zakłady Zbożowe w Chorzelowie przez kilkadziesiąt lat prowadziły działalność na rynku dystrybucji i przetwórstwa zboża.

Tamtejszy młyn był w stanie wyprodukować kilkaset ton mąki w ciągu doby. W całej Polsce wówczas tak dużych elewatorów zbożowych mogło być tylko kilkanaście. Z rozprowadzeniem towaru nie było problemu, ponieważ w pobliżu znajdują się linie kolejowe. W szczytowym okresie zakłady zatrudniały kilkaset osób.

Firma nie poradziła sobie jednak w wolnorynkowej rzeczywistości i upadła po transformacji gospodarki. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarliśmy, ówczesny minister przekształceń własnościowych Janusz Lewandowski sprzedał to przedsiębiorstwo firmie z Warszawy, która po jakimś czasie sprzedała inwestorce z USA, ta jednak zadłużyła obiekt, który przejął komornik i wystawił ponownie na sprzedaż z działką 1.78 ha za 1200 000 zł. Obecny właściciel postanowił zburzyć elewator i pobliskie zabudowania.

Największy budynek w pobliskim Chorzelowie przestał istnieć. Starsi, okoliczni mieszkańcy wspominają, że ze szczytu elewatora można było podziwiać panoramę całego Mielec.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości