W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Byli komandosi szkolą terytorialsów

W minionym tygodniu grupa żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej ukończyła intensywny kurs instruktorsko-metodyczny pod okiem byłych komandosów z jednostek Wojsk Specjalnych.

Od 29 maja do 2 czerwca 2023 roku na terenie województwa Podkarpackiego swoje kompetencje w ramach kursu „Walka w terenie zurbanizowanym” podnosiło blisko 30 żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady OT w Rzeszowie.

Przez pięć dni podkarpaccy Terytorialsi pogłębiali wiedzę, poznawali nowe elementy związane z taktyką wojskową i nabywali umiejętności, które pozwolą sprawnie i profesjonalnie szkolić młodszych kolegów. Byli komandosi podzielili się swoją unikatową wiedzą, kompetencjami i doświadczeniem zawodowym.

Kurs był jednym z wielu wpisanych w kalendarz szkoleń instruktorów, którzy podczas kolejnych zajęć z podkarpackimi Terytorialsami będą podnosić kwalifikacje pozostałych żołnierzy. Tematyka zajęć obejmowała przygotowanie planu działania, którego jednym z aspektów było działanie w mieście celem potencjalnej obrony lokalnej społeczności. Przeprowadzone zajęcia zostały zrealizowane w wymiarze teoretycznym a ich praktyczna realizacja odbyła się pod czujnym okiem weteranów sił specjalnych– powiedział płk Michał Małyska, dowódca 3 Podkarpackiej Brygady OT.

Mobilne Zespoły Szkoleniowe (MZSz) tworzą byli żołnierze jednostek wojsk specjalnych, są wśród nich: operatorzy, ratownicy pola walki, łącznościowcy czy też snajperzy – każdy wyposażony w wiedzę i umiejętności zdobyte podczas najlepszych krajowych i zagranicznych kursów, ale także sytuacji bojowych, których doświadczyli w misjach poza granicami kraju. MZSz szkolą instruktorów we wszystkich brygadach w Polsce, którzy następnie w podobny sposób przekazują nabytą wiedzę i umiejętności najmłodszym żołnierzom. Wykorzystanie byłych żołnierzy wojsk specjalnych w ramach MZSz to nie tylko korzyść szkoleniowa dla naszej formacji, ale także pierwsze tak szeroko zakrojone działania, których celem jest kompleksowe zagospodarowywanie potencjału weteranów.

Zainteresowani kandydaci do wstąpienia w szeregi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej mogą zgłaszać się do rekruterów https:// rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Kolejne szkolenie startuje już 24 czerwca w ramach projektu „Wakacje z WOT”. Pracuj, studiuj, ucz się i zdobywaj doświadczenie wojskowe w 3 Podkarpackiej Brygadzie OT.

image_6483441 (34).JPG
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ważne kroki po rozmowie kwalifikacyjnej: podziękowanie i kontynuacja

Wiadomości Mielec

Odpowie za posiadanie narkotyków

Wiadomości Mielec

Mistrzostwa Pierogowe w Górkach [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa