W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Były wiceprezydent Mielca dyrektorem Parku Naukowo Technologicznego „Aeropolis” w Jasionce

Stanowisko dyrektora PPNT „Aeropolis” od początku października piastuje mielczanin Tadeusz Siemek. Były wiceprezydent Mielca podczas kadencji Prezydenta Daniela Kozdęby.

Podkarpacki Park Naukowo -Technologiczny jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc pod inwestycje w południowo-wschodniej Polsce. AEROPOLIS to pomysł na ściągnięcie nowoczesnych firm i technologii, a równocześnie wykorzystywanie potencjału miejscowych uczelni wyższych i ośrodków naukowo – badawczych. Park ma być powiązany głównie z przemysłem lotniczym.

Tadeusz Siemek ponad 20 lat pełnił kierownicze funkcje w mieleckim magistracie. Pojawił się w Urzędzie Miejskim w czasach prezydentury Janusza Chodorowskiego. 

W UM pracował jako Główny Inżynier miasta i Naczelnik Wydziału Inżynierii Miejskiej. Wcześniej był m.in. kierownikiem wydziału budownictwa WSK PZL Mielec, a także prowadził własną działalność gospodarczą związana z budownictwem i projektowaniem. Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, gdzie także ukończył studia podyplomowe z zakresu konserwacji zabytków i gospodarki przestrzennej, ma 58 lat i mieszka w Mielcu.

Po zmianach w Urzędzie Miejskim maju 2019 roku Tadeusz Siemek zrezygnował z pracy w mieleckim magistracie. 

Obecnie jest w Jasionce koło lotniska w Rzeszowie dyrektorem Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa