W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Cały powiat czytał z dziećmi [FOTO]

W scenerii rodem z „Krainy Lodu” odbyła się dziewiąta edycja akcji „Cały powiat czyta z dziećmi”. Na spotkaniu nie zabrakło fragmentów ciekawych książek i gości, którzy pomogli dzieciom zanurzyć się w literackim świecie.

Finał akcji „Cały powiat czyta dzieciom” odbył się we wtorek, 28 listopada w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu. Do czytania dzieciom zaproszeni zostali włodarze Powiatu Mieleckiego oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Wśród gości zalazły się liczne grupy dzieci z przedszkoli i szkół z terenu powiatu wraz z dyrektorami, nauczycielami i rodzicami. Widzowie z zainteresowaniem wysłuchali utworów literackich o zimowej tematyce czytanych przez znanych lektorów, w tym m.in.: Marię Napieracz – Wicestarostę Powiatu Mieleckiego i Andrzeja Bryłę – Członka Zarządu Powiatu Mieleckiego. Spotkaniu przy lekturze tradycyjnie towarzyszyły występy uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Wychowankowie pod czujnym okiem nauczycielek przygotowali i zaprezentowali publiczności inscenizację bajki „W Krainie Lodu”, zachwycając profesjonalizmem i talentem.

Występ dostarczył wielu emocji, radości i wzruszeń, zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym widzom. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni burzliwymi oklaskami. Podczas spotkania, jak co roku, miało miejsce wręczenie nagród dla laureatów powiatowego konkursu plastycznego „W Krainie Lodu”. Jak zawsze cieszył się on dużym zainteresowaniem. Komisja oceniła 300 prac z 21 placówek z terenu powiatu mieleckiego, wyłaniając 45 laureatów. Ich prace można podziwiać na wystawie w SOSW.

Akcja „Cały Powiat czyta z Dziećmi”, wzorem poprzednich edycji, była wspólnym przedsięwzięciem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i „Stowarzyszenia DLA WAS”. Na realizację projektu stowarzyszenie otrzymało wsparcie finansowe Powiatu Mieleckiego.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa