W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Chcieli ukraść pompę ciepła

Policjanci zatrzymali sprawców usiłowania włamania do nowo budowanego domu w Złotnikach. Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego, 47 i 35-letni mężczyźni, usłyszeli już zarzuty.

W sprawie prowadzone są dalsze czynności. Policjanci apelują do właścicieli nowo budowanych domów o ich odpowiednie zabezpieczanie. Czujność członków rodziny i sąsiadów może uchronić nas przed kradzieżą, tak jak było w tym przypadku.

O usiłowaniu włamania policjanci zostali powiadomieni w niedzielne popołudnie. Członek rodziny właścicieli nowo budowanego domu w Złotnikach, przejeżdżając obok, zauważył nieznanych mężczyzn na działce. Natychmiast zawiadomił o tym właściciela, który poinformował, że tego dnia nikt nie powinien przebywać w okolicach domu. Kiedy przestępcy zorientowali się, że zostali zdemaskowani, wsiedli w samochód i odjechali w kierunku Kolbuszowej. Zgłaszający pojechał za nimi i poinformował o całym zdarzeniu Policję.

Po chwili policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego oraz jego 35-letniego kolegę. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni przyjeżdżając do Złotnik mieli zamiar ukraść pompę ciepła, wartą blisko 40 tysięcy złotych. W wyniku działania sprawców zniszczeniu uległa instalacja, której wartość na obecną chwilę została wyceniona przez właściciela na kwotę 5 tysięcy złotych.

Szybka reakcja członka rodziny właściciela domu, pomogła zapobiec kradzieży oraz zatrzymać sprawców przestępstwa. Policjanci przedstawili już zarzut usiłowania włamania oraz uszkodzenia mienia obu podejrzanym. Mężczyźni przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia. W sprawie trwają dalsze czynności.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecka gwiazda sportu u Prezydenta RP

Wiadomości Mielec

Byli komandosi szkolą terytorialsów

Wiadomości Mielec

Rudzianki powalczyły w finale koszykówki

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa