W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka Materiały video

Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami – program edukacyjny [FOTO, VIDEO]

Przedszkole Miejskie nr 16 im. „Jasia i Małgosi” w Mielcu po raz kolejny realizuje program edukacyjny Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Mielcu „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami”.

Głównym celem programu jest kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci już od najmłodszych lat, a zwłaszcza edukacja w zakresie zagrożeń wywoływanych przez kleszcze oraz sposobów stosowania profilaktyki chorób odkleszczowych.

W związku z realizacją tego programu nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Mielec, z którym od lat współpracujemy. Uczestniczyliśmy w zajęciach terenowych „Przyjaciele z lasu” oraz „Jak chronić się przed kleszczami”. Zajęcia poprowadziła pani Magdalena Różycka, pracownik Nadleśnictwa. Przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Dzieci dowiedziały się co to są kleszcze, gdzie występują, jakie są sposoby przenoszenia się kleszczy na zwierzęta i ludzi oraz jakie choroby mogą przenosić kleszcze. Poznały także metody zabezpieczenia się przed wszczepieniem się kleszcza w ciało człowieka oraz podstawowe zasady postępowania po ugryzieniu przez kleszcza.

Przedszkolaki nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, zrozumiały jakie jest jego znaczenie dla ludzi i zwierząt. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Wycieczka była doskonałym podsumowaniem realizacji programu PSSE „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami”.

Pełne wiedzy i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa