W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje

Ciało i dusza – ostatnia szansa

Już w piątek wielu z nas wyruszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu na 14 tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jest jeszcze chwila czasu na decyzję i zapisanie się. Zapisy zakończą się w środę o 23:00.

Właściwie powiedzieliśmy już o Ekstremalnej drodze Krzyżowej w różnych materiałach prasowych i internetowych prawie wszystko, by można było podjąć decyzję: Tak, idę.

I cieszymy się z tych ponad 600 osób, które się zdecydowały pójść z nami. A właściwie to wyjść razem z nami i pójść już każdy na własną rękę.

Po co? Każdy to już wie dla siebie. Znakomita większość chce przeżyć coś więcej, niż przeżywa się podczas bardzo długiego spaceru, podczas rajdu turystycznego, podczas maratonu, a nawet podczas „biegu rzeźnika”.

Bo samo zmęczenie, samo pokonanie dystansu, sama walka z własnym ciałem, z własną słabością, to jeszcze nie wszystko. To nawet nie połowa. To maleńka część.

I cóż z tygodniowych czy miesięcznych, intensywnych przygotowań, jedynie po to, by wpaść pierwszym na metę biegu. A nawet tylko dobiec do mety. Fajnie. Pokonało się innych i wygrało. I co? I to już wszystko? Tylko tyle? Napiszą w gazecie, zrobią zdjęcie, chwileczka ulotnej sławy.

Nie, nie mówimy, że nie należy. Dbanie o kondycję ciała to ważna rzecz.

Pamięć o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, którą się pokonało, pozostaje na długo w człowieku. O wiele dłużej niż pamięć – przypadkowego lub nie – zwycięstwa w zawodach.

I chociaż na starość po Ekstremalnej Drodze Krzyżowej nie pozostanie pamiątka w postaci papierowego dyplomu,  a tylko pamiątka fizycznej i duchowej wędrówki z Chrystusem, to jednak utrwali się w pamięci na zawsze.

Bo Ekstremalna Droga krzyżowa kształtuje i ciało, i duszę. Tę drugą może bardziej. Nie zostaje się po Drodze takim samych jak przed wyjściem na Nią. Oczywiście, jeśli ktoś wychodzi z intencją przemiany. Odmiany siebie. A nie z intencją przejścia kilometrów.

Każdy sam dokonuje  wyboru.

Wybierz. Jeszcze jest czas. Bo – jeśli w reklamie usłyszałbyś: „Jesteś tego warty. Jesteś tego warta.” – to my Ci mówimy: Jesteś tego godzien. Jesteś tego godna.

Sztab EDK – Rejon Mielec

PS. Rano było już ponad 660  zarejestrowanych uczestników

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Jechał citroenem 115 km/h przez Padew Narodową

Wiadomości Mielec

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mistrzostw Polski w futsalu na hali im. Edwarda Kazimierskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa