W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Ciekawe i udane ferie w Gminie Mielec [FOTO]

Dwa tygodnie ferii zimowych za nami. Ci, którzy skorzystali z oferty Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie oraz Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej z pewnością długo będą wspominać tegoroczne „Ferie z kulturą”.

Już od pierwszych spotkań zaproponowane zajęcia gromadziły dziesiątki dzieciaków zainteresowanych różnorodnością propozycji. Warsztaty z wiórem osikowym zarówno w Chorzelowie jak i w Woli Mieleckiej cieszyły się dużym zainteresowaniem.


Takie warsztaty plastyczne to coś nowego, a efektem pracy uczestników warsztatów były kompozycje kwiatowe dla dziadków. Turnieje Układania Puzzli pokazały, że mimo ery komputerów każdy młody człowiek potrafi świetnie bawić się układając krajobrazy, historie bajkowe, samochody czy zwierzęta. Turnieje kończyło wręczanie nagród i dyplomów dla zwycięzców. Nie zabrakło także spotkania ze Studiem teatralnym KRAK-ART, które zawitało do obydwu placówek z przedstawieniem „ Złota kaczka”. 25 stycznia dzieciaki odwiedzające Ośrodek Kultury w Chorzelowie oraz Filię w Woli Mieleckiej były na lodowisku w Mielcu i chociaż umiejętności niektórych były niezbyt zadowalające , każdy objechał na łyżwach lodowisko kilkadziesiąt razy.

W Chorzelowie podobnie jak w roku ubiegłym zawitał świat robotyki, skupiający ponad 50 osób , które z zainteresowaniem odwiedzały każde stanowisko. W Woli Mieleckiej natomiast 40 uczestników „Ferii z kulturą” miało okazję zwiedzić Planetarium Mobilne oglądając prezentacje z rozgwieżdżonym niebem i krążącymi planetami.Wiele radości przyniosły dzieciakom Warsztaty Ceramiki Artystycznej, na których każdy mógł własnoręcznie wykonać z gliny ceramicznej kubek, flakon bądź inne naczynie ozdabiając je wybranymi wzorami oraz zobaczyć pracę koła garncarskiego.

W obydwu placówkach były także warsztaty taneczne, plastyczne, karaoke, gry i zabawy integracyjne oraz „Zimowe kino” dla wszystkich. Czwartki to dzień Bali Karnawałowych. W pierwszym tygodniu ferii w Chorzelowie, w drugim tygodniu w Woli Mieleckiej. Wspaniałe stroje, konkursy sprawnościowe oczywiście z nagrodami, zabawy taneczne, zabawy z chustą klanzowską, to tylko niektóre atrakcje z odbytych bali. A bawiły się nie tylko dzieci ale również dorośli.

Największym jednak zainteresowaniem cieszył się dzień p.h. „Świat klocków Cobi”. Pomysłowość i wyobraźnia dzieci jest tak ogromna, że patrząc na wyłożone klocki pewnie od razy miały skojarzenia co zechcą zbudować. Każdy klocek został wykorzystany, a powstawały samochody, samoloty, domy z ogrodami, wyposażone pokoje i wiele innych ciekawych rzeczy.

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie składa serdeczne podziękowania Firmie COBI za przekazane klocki, które dały wiele radości dzieciom z Gminy Mielec.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości