W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Sport

Ciepła kołdra dla całej ligi. Ekstraklasa chroni murawy od mrozu [FOTO]

Dwa lata temu Ekstraklasa kupiła maty chroniące murawę za ponad milion złotych. 

Wszystkie kluby Ekstraklasy otrzymują co roku maty ochronne, które pomogą zabezpieczyć murawy w okresie jesienno-zimowym. Inwestycja sfinansowana przez Ekstraklasę S.A. pomoże groundsmanom utrzymać boiska w dobrym stanie, nawet podczas mrozów i intensywnych opadów.

Stal Mielec w tym roku otrzymała jako członek Ekstraklasy to zabezpieczenie.

Odpowiednio liczna ekipa jest w stanie rozłożyć matę na całym boisku w ciągu niecałej godziny, a złożyć w około dwie godziny. 

Podobne maty, w różnych wersjach i odmianach, stosuje się od wielu lat wszędzie tam, gdzie uprawia się sport na murawach naturalnych. Występuje więc cały wachlarz produktów dla piłki nożnej, rugby, golfa, tenisa, krykieta czy też baseballa.

Cztery czynniki niezbędne do wzrostu trawy to temperatura, światło, woda i powietrze. Głównym z nich jest jednak ciepło, bez którego proces wzrostu trawy, nie wystąpi. Maty przepuszczają 65% światła słonecznego, ale najważniejsze jest to, że tworzą optymalny mikroklimat, swego rodzaju efekt cieplarniany tuż przy powierzchni boiska co ma ogromne znaczenie w procesie regeneracji muraw.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka Strefa Kibica

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa