W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

CLIL –Zintegrowane nauczanie przedmiotu i języka – szkolenie dla nauczycieli w Holandii

W dniach od 7 do 11 listopada 2016 nauczyciele przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu –Renata Ogórek i Elżbieta Światowiec uczestniczyli w szkoleniu w Jac. P. Thijsse College w Castricum w Holandii w ramach realizowanego trzyletniego międzynarodowego projektu unijnego Erasmus+ „The Bridge”.

Szkolenie dotyczyło nowej metody nauczania przedmiotów w języku narodowym i angielskim –CLIL – Content and Language Integrated Learning.

Trenerzy: Henriëtte Borjeson (Holandia)  i Beatriz Bartolomé (Hiszpania) w formie wykładów i warsztatów przybliżyli podstawy dydaktyczne tej metody, a pozostali uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami z prowadzenia zajęć w języku angielskim w swoich krajach.

Metoda ta jest z sukcesem stosowana w Europie, bardziej motywuje do nauki języka obcego w oparciu o treści przedmiotowe . W czasie szkolenia grupa nauczycieli ze Słowenii , Włoch i Hiszpanii i Polski uczestniczyła w lekcjach prowadzonych metodą CLIL w Liceum w Castricum (gospodarze szkolenia).

 

267462661

 

Celem szkolenia było nie tylko zapoznanie się z metodą CLIL, ale przygotowanie w języku angielskim lekcji wybranego przedmiotu i jej przeprowadzenie, a następnie jej ewaluacja .

 

Organizatorzy międzynarodowego spotkania: Ben Vriesema , Jennifer Hormann  , Rene Wellen dołożyli starań, by mimo intensywnych prac projektowych nie zabrakło czasu na zapoznanie się z” klimatem” Holandii – kraju rowerów , wiatraków i serów .

 

1770200968

 

377450415

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa