W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Co czeka drzewa i zieleń na placu Armii Krajowej [FOTO]

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miejskim zorganizowane zostało spotkanie z mieszkańcami naszego miasta poświęcone przyszłości drzew i zieleni na placu Armii Krajowej.

Temat ten stał się aktualny już ponad sześć lat temu, gdy wykonana została ekspertyza dendrologiczna szpaleru drzew rosnących wzdłuż jezdni Alei Niepodległości oraz Placu Armii Krajowej. Jej autorami są dr inż. arch. krajobrazu Marzena Suchocka i mgr inż. arch. krajobrazu Dominika Szczypińska.

Na podstawie tej ekspertyzy wskazującej na liczne problemy fitostatyczne chorych drzew i ich zagrożenie dla bezpieczeństwa przechodniów, zalecane jest wycięcie na placu AK pozostałych 8 starych drzew i zastąpienie ich 13 nowymi drzewami z gatunku klon polny (Elsijk) mającymi w chwili zasadzenia wysokość min. 4,5 metra i obwód pnia na wys. 1 metra 25-30 cm.

Jednocześnie na terenie nowych nasadzeń tworzących lekkie wzniesienia o łącznej pow. ok. 320 m kw. zastosowane ma być podłoże strukturalne i nawierzchnie wodoprzepuszczalne. Na powstałych w ten sposób skwerach planowane jest zasadzenie 1500 sztuk zieleni niskiej (m.in. trawy ozdobne).

Projekt nowego zagospodarowania zieleni na placu AK zaprezentowała jego autorka – mgr inż. Agata Milanowska. O tym jaka będzie przyszłość drzew na placu Armii Krajowej zadecydują radni miejscy na jednej z najbliższych sesji.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa