W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Materiały video

Coś się kończy coś się zaczyna – kładka odeszła do historii [FOTO, VIDEO]

Linia kolejowa powstała w Mielcu 1887 roku, w latach powstania COP-u tory znalazły się w środku miasta, dzieląc go na dwie częścią starą i nową. Popularną wówczas nazwą dzisiejszego Osiedla było Zatorze. Historia budowy wiaduktu, który złączył dwie części miasta to wiele lat budowy.

W latach 90 powstało tymczasowe przejście dla pieszych, ponieważ były prawdopodobnie plany elektryfikacji linii. Czas zweryfikował rynek kolejowy. W piątek rzadko uczęszczana kładka zakończyła swój żywot, znikając z panoramy centrum Mielca. Ma to związek z pracami rewitalizacji linii kolejowej, która jest prowadzona od marca 2019. We wrześniu ma zostać przywrócony ruch pociągów pasażerskich, który zniknął w 2009 roku.

W pobliżu trwają prace nad budową nowego podziemnego przejścia dla pieszych, które ma zastąpić rozebraną kładkę oraz umożliwić wejścia podróżnym na perony.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

2 komentarze

Goździk271293 15 sierpnia 2021 (niedziela) at 21:34

To dobrze, że kładka została zdemontowana, bo już elementy konstrukcji były bardzo zardzewiałe. Do tego stanowiła kłopot dla tych co mają lęk wysokości i w ostatnich 12 latach była miejscem schadzek osób nadużywających alkoholu i narkotyków. A do tego bardzo szpeciła swoim wyglądem i byłaby kłopotem w razie np. elektryfikacji linii kolejowej ewentualnej.

Odpowiedz
Zbigniew 17 sierpnia 2021 (wtorek) at 13:03

Przejście podziemne nie ukończone , kładka rozebrana . Gratulacje logiki postepowania !

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa