W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Ćwiczenia policji i straży w Otałęży [FOTO]

Mieleccy policjanci, wraz ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, zorganizowali wspólne działania nad zbiornikiem wodnym w Otałęży. Celem działań było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą.

Wspólny patrol policjantów i strażaków był wynikiem tegorocznych postanowień sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, podczas której omawiane były aspekty istotne dla bezpieczeństwa na wodach.

Podczas letnich wakacji jednym z priorytetów służb jest zapewnienie bezpieczeństwa nad wodą. W tym celu strażacy i policjanci prowadzą wspólne patrole, z wykorzystaniem łodzi, którymi dysponują. Głównym celem działań jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą oraz sprawdzanie „dzikich kąpielisk”.

Wczoraj policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych w Czerminie zorganizowali wspólne działania ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu nad zbiornikiem wodnym w Otałęży. Miejsce to jest stale monitorowane przez mieleckich policjantów, jak również dzielnicowych z Czermina. W ostatnich latach dochodziło tam do utonięć, których przyczynami były przede wszystkim kąpiel w miejscu niedozwolonym, brak rozwagi oraz alkohol.

W całej Polsce od początku wakacji utonęło już ponad 70 osób. Liczba ta z dnia na dzień rośnie pomimo licznych apeli służb o zachowanie ostrożności podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy:

 • kąpać należy się tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych.
 • dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych.
 • pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody po wypiciu alkoholu.
 • po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo schłodźmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego.
 • materace zostawmy na brzegu – nie wypływajmy na nich na środek jeziora.
 • przebywając w wodzie stosujmy się do poleceń ratowników.
 • korzystając ze sprzętów pływających, bez względu na umiejętności pływackie, zakładajmy kapoki czy kamizelki ratunkowe.
 • nie próbuj przepływać jeziora czy wypływać na otwarty akwen bez asekuracji.
 • unikajmy korzystania z „dzikich kąpielisk”. W takich miejscach nie mamy pewności co do jakości wody i do tego jak kształtuje się dno pod lustrem wody.
 • w miejscach, gdzie jest zbyt płytko oraz gdzie woda jest nieprzejrzysta, nie skaczemy „na główkę”. Na skutek takiego zachowania każdego roku w całym kraju wiele osób traci życie lub zdrowie.
 • zwróć uwagę na osoby znajdujące się w pobliżu, może okazać się, że ktoś będzie  potrzebował pomocy. Zanim przystąpisz do działania, weź pod uwagę swoje umiejętności pływackie i siły.
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa