W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Ćwiczenia terytorialsów ze służbami ratowniczymi [FOTO]

Działania ratunkowe, zachowanie podczas wypadków komunikacyjnych, ratownictwo chemiczne oraz zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej to przedsięwzięcia z reagowania kryzysowego, które wykonywali żołnierze 32. Batalionu Lekkiej Piechoty z Niska. Terytorialsi współdziałali
w Łętowni ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej z Niska, Nowej Sarzyny oraz druhami
z powiatu niżańskiego.

W miniony weekend 6 listopada żołnierze 321 i 324. Kompanii Lekkiej Piechoty z niżańskiego Batalionu Lekkiej Piechoty przeszli zajęcia z reagowania kryzysowego. Szkolenie odbyło się w okolicy terminalu paliw „TRITOS” w Łętowni. Terytorialsi z Niska współdziałali ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej z Niska i Nowej Sarzyny oraz druhami z powiatu niżańskiego. Zajęcia były prowadzone w dwóch blokach szkoleniowych. W jednej grupie żołnierze ćwiczyli elementy ratownictwa technicznego a w drugiej trenowali ratownictwo chemiczne. Na obydwu kierunkach prowadzonych warsztatów żołnierze również praktykowali umiejętności kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Zagadnienia prowadzili doświadczeni instruktorzy z PSP oraz druhowie z OSP. 

To już kolejne szkolenia w tym roku z zarządzania kryzysowego żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zgodnie z programem szkolenia oraz rozkazem Dowódcy WOT do organizacji zajęć ze służbami ratowniczymi, każdy pododdział ma obowiązek przeprowadzić zajęcia z tego modułu szkoleniowego w swoich rejonach odpowiedzialności. Poprzez wspólne działania żołnierze zapoznają się z rozwiązaniami wprowadzonymi przez terenowe służby ratownicze, nabywają praktycznych umiejętności, nawiązują kontakty z władzami samorządowymi i przedstawicielami PSP, OSP oraz lokalną społecznością. 

***

W ten weekend ponad tysiąc żołnierzy z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, im. płk. Łukasza Cieplińskiego wzięło udział w obowiązkowym szkoleniu rotacyjnym. Pododdziały oprócz zajęć z reagowania kryzysowego prowadziły również przedsięwzięcia z zakresu strzelania bojowego oraz taktyki działania na polu walki. 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku oraz Przemyślu.

Dowódcą brygady jest płk Michał Małyska.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa