W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Ćwiczenia wojska w Wadowicach Górnych [FOTO]

Żołnierze mieleckiej kompanii wchodzącej w skład 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy ćwiczyli w gminie Wadowice Górne. Szkolenie taktyczne rozpoczęło się w godzinach popołudniowych w sobotę, a zakończyło o świcie w niedzielę. Mielecka Kompania Lekkiej Piechoty prowadziła zajęcia w ramach trwającego szkolenia zintegrowanego. 

Od ubiegłego tygodnia trwa szkolenie zintegrowane 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy, który wchodzi w skład 3. Podkarpackiej Brygady OT. W dniach 22 – 23 sierpnia żołnierze mieleckiej kompanii odbyli dzienno–nocne zajęcia z taktyki w Wadowicach Górnych. Scenariusz szkolenia obejmował organizację i przygotowanie punktu oporu obrony poprzez postawienie zadania, wybór i zajęcie dogodnych stanowisk ogniowych, prowadzenie walki obronnej oraz wycofanie na wcześniej zaplanowane stanowiska.

Główne działania wykonano na terenie lasu piątkowskiego z użyciem środków pozoracji pola walki. W nocy terytorialsi wykonali marsz ubezpieczony przez Wadowice Górne. Nie obyło się także bez małych niespodzianek. Żołnierze pogratulowali i złożyć życzenia napotkanej młodej parze.

– Taka forma szkolenia w stałym rejonie odpowiedzialności kompanii w istotny sposób je urealnia i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie pododdziału. Umożliwia również przeprowadzenie szkolenia w warunkach naturalnych, realizację procesu dowodzenia począwszy od ustalenia położenia poprzez planowanie i organizację działań, ich realizację oraz kontrolę wykonania. Żołnierze z dużym entuzjazmem podejmują wyzwania udziału w ćwiczeniach w ich rodzinnych miejscowościach – podkreślił por. Andrzej Koszyk dowódca mieleckiej kompanii

Żołnierze 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy od 17 sierpnia odbywają 14 dniowe szkolenie zintegrowane. Z powodu pandemii każda kompania prowadzi je w wyznaczonym rejonach odpowiedzialności, które są rozmieszczone w powiatach dębickim, mieleckim, ropczycko – sędziszowskim, strzyżowskim oraz jasielskim.  Każdy rok szkolenia kończy się 14 dniowym szkoleniem zintegrowanym. Sprawdzian końcowy, kończy kolejny etap szkolenia, jak również jest przepustką dla żołnierzy do kontynuowania dzieła.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa