W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Czar 50-letnich par

W tym roku 10 par z gminy Radomyśl Wielki doczekało pięknego, złotego jubileuszu pożycia małżeńskiego.
Uroczystość złotych godów odbyła się w czwartek, 23 listopada.

Świętowanie tradycyjnie rozpoczęło się Mszą Świętą koncelebrowaną w kościele parafialnym w Radomyślu Wielkim – To radosna chwila. Składamy dziękczynienie za 50 lat waszego wspólnego życia, za owoce waszego życia, za życie, które pięknie się dopełnia, ale będziemy też prosić o dalsze łaski w waszej dalszej ziemskiej wędrówce – witał Jubilatów ks. Jerzy Bulsa, proboszcz radomyskiej parafii.

Śmiały krok w nieznane

W homilii ks. Marcin Babiński zwrócił uwagę na niezwykłość momentu zawarcia małżeństwa. – Splata on ze sobą życie dwojga osób. Małżonkowie podejmują ryzyko i robią śmiały krok w nieznane. Muszą zmierzyć się z różnymi wyzwaniami. Nie wiedzą czy wystarczy im miłości i cierpliwości. Wy dziś, drodzy Jubilaci, dziękujecie za te 50 lat małżeństwa, za szacunek, który sobie nawzajem okazywaliście, za tą miłość i cierpliwość, która pozwoliła przezwyciężać kryzysy – mówił w homilii ks. Marcin Babiński.
Podczas nabożeństwa małżonkowie otrzymali pamiątkowe jubileuszowe krzyże.

Gratulacje i życzenia
Druga część uroczystości odbyła się w Sokole. W tym wyjątkowym wydarzeniu małżonkom oprócz przedstawicieli rodziny towarzyszyli goście na czele z ks. Jerzym Bulsą, przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Miękosiem, wiceburmistrzem Stanisławem Lonczakiem i skarbnikiem Leszkiem Jagodą.
– Drodzy Jubilaci, przed 50-ciu laty wyruszyliście razem na szlak waszej miłości. Dzieliliście się radościami i stawialiście czoła codziennym trudnościom. Spędzić z kimś połowę wieku to wyraz najszczerszej miłości. Takiego uczucia potrzeba, żeby pokonać wszelkie trudności. Święto, które dziś obchodzicie to dowód zrozumienia istoty związku małżeńskiego, to symbol mądrości życiowej a dla młodszych drogowskaz na szczęśliwe życie. Życzę wam dalszej wspólnej wędrówki w radości i spokoju. Niech dobre zdrowie Państwu dopisuje – powiedziała Joanna Maciejak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Radomyślu Wielkim.
Gratulacje i życzenia jubilatom w imieniu burmistrza Józefa Rybińskiego złożył wiceburmistrz Stanisław Lonczak. – Od 50 lat tworzycie rodziny, podstawowe komórki społeczne naszej gminy i Ojczyzny. Sami dobrze wiecie, jak w tym czasie zmienił się świat, jak zmieniło się życie. Jedno pozostało niezmienne. To rola rodziny, która wychowuje młode pokolenie, zachowuje wiarę i tradycję przodków. W imieniu burmistrza i swoim życzę wam dużo zdrowia, pogody ducha, by wasze dalsze życie było radosne – zakończył swoje przemówienie Stanisław Lonczak.

Medale od Prezydenta RP
Po przemówieniach przyszedł czas na uhonorowanie jubilatów. Zastępca burmistrza w asyście przewodniczącego rady i skarbnika wręczył dostojnym parom medale za długoletnie pożycie przyznane przez Prezydenta RP. Trafiły one do:

1. Cecylii i Józefa Baranów
2. Zofii i Józefa Dyjaków
3. Marii i Tadeusza Grzechów
4. Heleny i Bronisława Jachymów
5. Bogumiły i Stanisława Jaroszów
6. Marii i Edwarda Kulpów
7. Anieli i Józefa Litwinów
8. Władysławy i Stanisława Łuków
9. Rozalii i Kazimierza Nizińskich
10. Emilii i Józefa Rysiów

Filmik z uroczystości:
https://www.facebook.com/927931523931054/videos/1618817531509113/

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa