W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Czarny bocian padł ofiara kłusowników?

Policjanci wraz z lekarzami weterynarii wyjaśniali okoliczności śmierci niezwykle rzadkiego gatunku ptaka, znalezionego w Trześni. Martwy okaz bociana czarnego zauważyli w trakcie patrolu leśnicy. Podejrzewając, że ptak mógł zostać skłusowany, powiadomili Policję. Przeprowadzone czynności wykluczyły, aby ptak padł ofiarą kłusowników.

W środę przed południem, dyżurny Policji został powiadomiony o znalezieniu martwego bociana czarnego. Ptaka zauważyli leśnicy patrolujący las w Trześni, w gminie Niwiska. Podejrzewając, że mógł on paść ofiarą kłusowników, powiadomili o tym miejscową Policję. Martwy bocian czarny leżał w niedalekiej odległości od drzewa, na którym znajdowało się gniazdo. Był poraniony.

Policjanci poprosili o pomoc lekarzy weterynarii, którzy po wstępnych oględzinach zabrali ptaka do lecznicy. Po dokładnym zbadaniu bociana ustalili, że jest to samica bociana. Wykluczyli, aby do śmierci ptaka przyczyniły się inne osoby.

Bocian czarny jest bardzo rzadkim okazem. W Polsce ten ptak objęty jest ścisłą ochroną gatunkową.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tragedia nad Wisłoką w Tuszymie

Wiadomości Mielec

Wypadek z udziałem motorowerzysty

Wiadomości Mielec

Dachowanie obywateli Ukrainy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa