Czeczeńcy wygrali czwarty kolejny mecz [FOTO, VIDEO]

Wczoraj w hali sportowej SP 7 nasi Czeczeńcy zagrali mecz obfitujący w dużo emocji i zaciętej walki. Handball Stal Mielec po bardzo zaciętym spotkaniu pokonała Stal Gorzów Wielkopolski i wskoczyła na pozycję wicelidera tabeli Ligi Centralnej.
Mielczanie razili nieskutecznością, ale na szczęście goście tego nie wykorzystali i do przerwy mieliśmy 12:12.
Kluczowy dla losów spotkania atak Stal wyprowadziła ok. 40. minuty. To wtedy odskoczyła na kilka bramek (19:17, 21:18, 23:19). Tych strat zawodnicy Gorzowa nie była już w stanie nadrobić. Dla Stali Mielec to czwarta wygrana w czwartym meczu tego sezonu Ligi Centralnej.

14. Padwa Zamość 3 0 73:84
Zwycięzca Ligi Centralnej, jeśli spełni wymagania licencyjne, zagra w PGNiG Superlidze. Zespół z drugiego miejsca może powalczyć o awans w barażach. Drużyny z dwóch ostatnich miejsc spadają do niższej ligi.

Handball Stal Mielec – Stal Gorzów Wielkopolski 27:25 (12:12)

Mielec: Dekarz, Wiśniewski – Wilk 3, Nowak, Ruhnke 4, Babicz 5, Kotliński, Graczyk 5, Wołyncew, Napierała 1, Kaźmierczak, Smoliński 7, Stefani, Włoskiewicz 1, Osmola, Krzysztofik 1. Trener Rafał Gliński.

Gorzów Wielkopolski: Nowicki, Marciniak – Kozłowski, Gumiński 1, Broniewski 1, Lemaniak 4, Pietrzkiewicz 3, Renicki 4, Nieradko 1, Sulmiński, Jaszkiewicz 1, Droździk, Ripa, Kłak 4, Stupiński 6. Trener Oskar Serpina.