W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Sport

Czempionki Parady Konnej w Żarówce

Podczas 9. Parady Konnej, która 4 czerwca odbyła się w Żarówce przeprowadzone zostały rejonowe czempionaty klaczy rasy małopolskiej i polski koń zimnokrwisty.

Licznie zgromadzeni na imprezie mieszkańcy Podkarpacia i Małopolski mogli zobaczyć konie różnych ras, niemniej w ramach czempionatu komisja w składzie: Marek Gibała, Jan Płocica i Romana-Terczyńska Bomba z Okręgowego Związku Hodowców Koni w Rzeszowie dokonała wyboru czempionek rasy małopolskiej i polski koń zimnokrwisty.

Melisa
Klacze były oceniane pod względem wyglądu, jak również tego, jak radzą sobie w ruchu – w stępie i kłusie. Czempionką rasy małopolskiej została czteroletnia Melisa Zbigniewa Bały z Podlesia (gm. Czarna), a wiceczempionką Mitra Marka Pacyny (Przewrotne, gm. Głogów Młp.). Trzecie miejsce zajęła Egida-Ber Jacka Pożdała z Podlesia. Jurorzy oceniali w sumie sześć klaczy.

Mozera
Natomiast w czempionacie rasy pkz prezentowało się pięć klaczy. Tytuł czempionki wywalczyła sześcioletnia Mozera, której właścicielem jest Andrzej Wiśniowski z m. Tarnawce koło Krasiczyna. Wiceczempionką została Bojanera Karola Szotta z Łazów Dębowieckich (pow. jasielski). Trzecia lokata stała się udziałem Cerafery Andrzeja Pelca z Czarnej Łańcuckiej.

Organizatorzy
Paradę, która odbyła się po raz dziewiąty, zorganizowały: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego, Rada Sołecka i OSP w Żarówce, OZHK, Urząd Miejski i SCKiB w Radomyślu Wielkim. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Radomyśla Wielkiego Józefa Rybińskiego.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja podczas meczu Ekstraklasy Akademii PGE FKS Stal Mielec i Szkół Partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Świetny mecz biało-niebieskich. FKS Stal Mielec – Zagłębie Lubin 4:2 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Pierwszy ligowy mecz piłki ręcznej mężczyzn w nowej hali MOSiR. Handball Stal Mielec – Jurand Ciechanów 26:26 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa