W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

Czeski test zaliczony

W dniach 10-12 sierpnia podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja udali się do Czech na międzynarodowy turniej w mieście Nove Veseli, gdzie oprócz Stali i gospodarzy zjawiły się również takie zespoły jak HC Zubri (Czechy), SKP Bratislava (Słowacja), Veszprem Kezilabda (Węgry) i świetnie nam znany Piotrkowianin.

W pierwszym grupowym meczu „Biało-Niebiescy” zmierzyli się z gospodarzami i niestety nie wzięli rewanżu za zeszłoroczną porażkę. Zmorą mieleckiej obrony okazał się obrotowy gospodarzy, lecz mimo niekorzystnego wyniku trenerzy Stali nie zamierzali za wszelką cenę walczyć o korzystny wynik, gdyż w dalszym ciągu stosowane były różnorodne rozwiązania taktyczne, a i szansę zaprezentowania się na parkiecie otrzymali wszyscy zawodnicy.

Ostatecznie zespół z Nove Veseli zwyciężył 26:24.
SPR Stal Mielec – TJ Sokol Nove Veseli 24:26 (7:12)
SPR Stal: Lipka, Wiśniewski, Witkowski – Wilk, Krępa 4, Janyst 5, Skuciński, Rusin, Mochocki 3, Sarajlić 1, Grzegorek, Kowalczyk 2, Cuzić 2, Krupa 3, Rutkowski 4.

Drugi mecz w grupie z SKP Bratislava był dla „Czeczeńców” również wymagający, gdyż tutaj dało się odczuć trudy wczorajszego spotkania. Pomimo tego mielczanie kontrolowali przebieg meczu, choć w końcówce wszystko mogło się zdarzyć. Ostatecznie „Biało-Niebiescy” wyszli z opresji obronną ręką, a zwycięską bramkę w końcówce spotkania zdobył nasz wychowanek – Rafał Krupa.
SPR Stal Mielec – SKP Bratislava 29:28 (13:11)
SPR Stal: Lipka, Wiśniewski, Witkowski – Wilk 4, Krępa 4, Skuciński 2, Janyst 3, Rusin 1, Mochocki 2, Sarajlić 6, Kowalczyk 2, Cuzić 2, Krupa 2, Rutkowski 1.

W meczu o trzecie miejsce w turnieju Stal miała zmierzyć się z Piotrkowianinem, lecz trenerzy obu zespołów podjęli decyzję o nie rozgrywaniu kolejnego meczu między sobą. Dzięki współpracy z organizatorami udało się zamienić rywali, i tak oto „Biało-Niebiescy” ostatni mecz rozegrali z HC Zubri, które na koniec sezonu w tabeli czeskiej ligi uplasowało się przed Sokolem Nove Veseli.
Początek zdecydowanie należał do naszych południowych sąsiadów, którzy prowadzili już siedmioma bramkami. Mielczanie wzięli się jednak w garść i konsekwentnie zaczęli odrabiać starty niwelując je tuż przed przerwą do jednej bramki. W drugiej odsłonie inicjatywa na parkiecie również należała do Stali, która w kolejnych minutach już tylko powiększała swoją przewagę i ostatecznie zwyciężyła 38:33.
SPR Stal Mielec – HC Zubri 38:33 (17:18)
SPR Stal: Lipka, Wiśniewski, Witkowski – Wilk 4, Krępa 4, Janyst, Skuciński 4, Rusin 2, Mochocki 4, Sarajlić 7, Kowalczyk 4, Cuzić 3, Krupa 3, Rutkowski 3.

– Z turnieju jesteśmy zadowoleni. Odnieśliśmy dwa zwycięstwa, choć to nie one były najważniejsze. Przetestowaliśmy to co chcieliśmy, a i wszyscy zawodnicy dostali swoją szansę – mówił tuż po ostatnim meczu trener Tomasz Sondej.
Najbliższe gry kontrolne czekają Stal 20. i 21. sierpnia, kiedy to do Mielca przyjedzie Wicemistrz Ukrainy – ZTR Zaporoże. Oba spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Memoriał Agaty-Mróz Olszewskiej ostatni sprawdzian przed olimpiadą

Wiadomości Mielec

Finał EURO 2024 – Transmisja TVP – zobacz mecz na dużym ekranie w Multikinie w Navigatorze

Wiadomości Mielec

Sparing FKS Stal Mielec – ŁKS Łódź [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa