W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Magiczne miejsca

Czosnek Burger z BUNKRA wygrał w konkursie kulinarnym Mieleckiego Przewodnika Gastronomicznego na Najlepszego Mieleckiego Burgera!

Jury w składzie: Wojciech Kotula – sous chef rzeszowskiej restauracji KUK NUK, Rafał Lechończak – smakosz burgerów z drużyny futbolu amerykańskiego KFA Aviators Mielec, Tomasz Furmański – właściciel firmy Furmis – producenta osprzętu gastronomicznego i sponsora nagrody – bonu o wartości 500 zł na zakup zaawansowanych  technologicznie toreb termicznych, podgrzewanych i cateringowych a także odzieży pracowniczej z indywidualnym haftem, Karolina Grochocka – przedstawicielka Mieleckiego Przewodnika Gastronomicznego – odwiedziło lokale które zgłosiły się do konkursu, a były to:

Arena, Bunkier, Grappa, Legenda, Miastova, Rock&Roll a także przed premierowo Olvike. Food truck BraciaB również wyraził chęć udziału ale w terminie konkursu wyjechał na gościnne występy na Śląsk.

Jury w kryteriach oceny brało pod uwagę jakość mięsa/sosów/warzyw, świeżość i strukturę bułki, połączenia smakowe, estetykę podania a także ideę „slow food”.  – Czosnek Burger z BUNKRA wykazał najlepsze połączenia smakowe, cechował się oryginalną kompozycją, soczystym, dobrze przyprawionym i aromatycznym mięsem a całość dopełniała oryginalna bułka własnego wypieku – powiedział Wojciech Kotula , przewodniczący Jury.

W skład zwycięskiego burgera wchodzi m.in. czosnek, pomidor, cebula, papryczki jalapeño, ser i sos. Można go nabyć w cenie 16 zł  za bramą główną Specjalnej Strefy Ekonomicznej – w bunkrze po prawej stronie.

– Postanowiliśmy nie przyznawać pozostałych miejsc, ale do wyniku „ex aequo” nie wiele brakło więc warto wspomnieć jednego z faworytów – BBQ Burgera restauracji Rock & Roll, który minimalnie przegrał w walce o pierwsze miejsce – dodał Mariusz Miśkiewicz, organizator konkursu.

Jury przyznało także specjalne Wyróżnienie dla burgera w lokalu Olvike, który do tej pory słynął z wypieków, a za ok. 2 tygodnie jego działalność rozszerzy się o koncept gastronomiczny, przygotowywany we współpracy ze znanym na Podkarpaciu szefem kuchni Markiem Łukasiewiczem.

Miastova zaserwowało Jury odważnego burgera z ozorem w wypiekanej przez siebie bułce. Ozór był przygotowywany w technologii sous vide – mięso było wcześniej próżniowo, przez 12 godzin gotowane w niskiej temperaturze.

Uwagę Jury zwróciło również mięso – dziczyzna – w burgerze myśliwskim w restauracji Miastova, burger ten był także jednym z faworytów konkursu.

 

[nggallery id=241]

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa