W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Czujność dowódcy brygady – zatrzymali pijanego kierowcę

Pijany kierowca o mały włos doprowadziłby do kolizji z innymi pojazdami. Dowódca podkarpackich terytorialsów wracając służbowo z Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Trzciańcu wraz z kierowcą zachowali czujność i zatrzymali pijanego kierowcę, który próbował uniknąć odpowiedzialności karnej. 

29 kwietnia około godz. 16.30 w m. Stara Bircza kierujący pojazdem marki opel, będąc pod wpływem alkoholu przemieszczał się drogą krajową 28 w kierunku Birczy.  Kierowca swoim zachowaniem na drodze przykuł uwagę powracającego służbowo z OSG w Trzciańcu płk. Dariusza Słoty    –     dowódcy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mieszkaniec gminy Bircza zachowywał się podejrzanie  na drodze, jechał głównie lewym pasem ruchu usuwając się jadącym pojazdom z naprzeciwka w ostatniej chwili, doprowadzając prawie dwukrotnie do czołowego zderzenia. Dowódca podkarpackich terytorialsów podejrzewając prowadzącego pojazd o stan nietrzeźwości, zareagował zajeżdżając mu drogę. Następnie wyłączył samochód, odebrał kluczyki kierowcy i zawiadomił policję z Posterunku Policji w Birczy. Po przyjeździe patrolu  okazało się, że mężczyzna ma 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 

– Zatrzymany kierowca miał 2 promile alkoholu w organizmie i stwarzał poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. To nasz obywatelski obowiązek, każdy człowiek powinien się w ten sposób zachować i nie dopuścić do dalszej jazdy nietrzeźwego kierowcy – skutki mogły być tragiczne – mówi płk Dariusz Słota

***

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała
w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa