W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Czy – i jak – przygotować się do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, jak się zapisać.

II – komunikat Sztabu EDK

Jak żyć – pytały pielęgniarki z mieleckiego szpitala starszej pani, która do nich trafiła z jakąś przypadłością – żeby w wieku 90 lat mieć taką świetną kondycję fizyczną i psychiczną? „Trzeba nie za dużo jeść, spać cały rok przy otwartym oknie, cały czas pracować i być życzliwym dla ludzi” – odpowiedziała, obdarzając je dodatkowo swoim serdecznym uśmiechem, który ma dla każdego. „No i modlić się do Maryjki”.

Jak żyć, żeby na starość zachować dobrą kondycję i pogodę ducha? Czy oprócz rad, przytoczonych powyżej, są jeszcze inne sposoby? Bo przecież nie śpimy przy otwartym oknie w zimie, a i uśmiechem nie każdego obdarzamy. No i z Matką Bożą raczej po imieniu też nie jesteśmy.

Koledzy z którymi pracujemy w sztabie organizującym EDK w Mielcu mają różne refleksje związane z udziałem w Drodze. Tegoroczna Droga nosi dumną nazwę Drogi Przełomu. I pewnie – w co wierzymy – dla wielu taką drogą będzie. A sądzimy tak dlatego, że EDK dla wielu już taką droga była. Ta jednonocna wędrówka naprawdę potrafi zmieniać życie. Przełamać je na dwie części, na to co było i na to co będzie. A każdy przełom to zmiana, to początek, który może stać się nową jakością.
Potrzeba do tego dwóch rzeczy. Naszej decyzji o wyruszeniu i naszej decyzji o podjęciu wyzwania, kiedy już w sobotę rano wrócimy z Trasy.

Bo dopiero wtedy tak naprawdę ta zmiana, ten przełom, może zacząć przynosić owoce. Może to będzie tylko praca nad swoją fizycznością, której słabość nocny marsz obnaży. Dobre i to. A może to także będzie praca nad zmianą wewnętrzną, duchową? I to jest znacznie ważniejsze.

Ale aby skorzystać z efektów Drogi Przełomu nie może być tak, że po powrocie, czując ból w każdej komórce naszego ciała, powiemy: nigdy więcej. To byłaby klęska. Klęska, której ani Wy, uczestnicy, ani my, organizatorzy, nie chcemy.

Bo nie po to idziemy, by przegrać. Idziemy, by wygrać. Samych siebie. Ale już nie takich samych. Może nieznanych sobie samym. Może oczekiwanych.

Wielu z nas trenuje i jest w dobrej kondycji. Ci dojdą bez problemu. Ale wielu porusza się głównie samochodem, też by chcieli dojść, a na indywidualne treningi czasu nie mają..

Dla nich mamy propozycję kilku treningów kondycyjnych. Ot, takie krótsze lub dłuższe spacery po okolicy Mielca. W dzień, a częściowo nocą. W grupie tych, którzy wybierają się na EDK.
Na pierwsze dwa treningi, marsze długości ok. 10 -15 km, zapraszamy w dniach 11.03 (sobota) o godz. 17:00 i 12.03 (niedziela) o godz. 15:00 pod Bazylikę mniejszą pw. św. Mateusza Apostoła w Mielcu (Starówka) skąd wyruszymy na wspólny marsz.

Kolejne dwa na dystansie 15 – 20 km będą się rozpoczynać 18.03 (sobota) o godz. 17:00 i 19.03 (niedziela) o godz. 15:00 spod kościoła pw. Ducha św. w Mielcu (Borek). Stamtąd pod kierunkiem jednego z organizatorów, chętni wyrusza na wspólne wędrowanie.

I ostatnie dwa treningi, już dola bardziej zaawansowanych lub wytrenowanych, będą się rozpoczynać 25.03 (sobota) o godz. 17:00 i 26.03 (niedziela) o godz. 15:00 pod kościołem pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu (Smoczka). Stąd wspólnie pójdziemy w mieleckie lasy, żeby przejść dystans ok. 20-25 km.

Na trening należy ubrać turystyczne buty i wziąć latarki, gdyż powroty mogą już odbywać się w ciemności. Można zabrać ze sobą kijki, termos z ciepłym piciem i jakieś kaloryczne jedzenie.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to nie jest wydarzenie sportowe. Zmęczenie dopadnie i tych wytrenowanych, i tych którzy idą na tak długa trasę pierwszy raz. Ale żeby zmaksymalizować ten najważniejszy cel Drogi, jakim jest spotkanie z Chrystusem i zajrzenie w głąb siebie, nie możemy w drodze myśleć jedynie o tym, jak nas bardzo bolą nogi. Dajmy sobie też szansę na to, byśmy mogli myślami czy modlitwą oderwać się na chwilę od bólu naszego ciała.
A wcześniejszy trening może nam w tym bardzo pomóc.

Dlatego zapraszamy na wspólne wędrowanie, zanim wyruszymy na szlaki EDK

Sztab EDK – Rejon Mielec

A jak zapisywać się na EDK? Wejść na stronę http://www.edk.org.pl/edycja-2017.html wybrać zakładkę „Wybierz trasę”. Wyświetli się mapa Polski a poniżej wykaz wszystkich tras. Alfabetycznie są umiejscowione trasy mieleckie. Spośród nich wybrać interesującą, klikając w nią. Przejdziemy do strony z informacjami o wybranej trasie oraz przyciskiem „Zapisz się na tę trasę”. Należy następnie postępować zgodnie ze wskazówkami.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Powstaną mieszkania SIM

Wiadomości Mielec

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa