W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Czy mielczanie stosują się do przepisów związanych z przemieszczaniem się osób?

Mieleccy policjanci w związku z wprowadzonymi nowymi obostrzeniami na terenie całego kraju, intensyfikują działania w mieście i na terenie powiatu. Patrole sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do przepisów związanych z przemieszczaniem się osób w miejscach publicznych oraz weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną, przebywają w miejscach zamieszkania.

Szczególnie skrupulatnie są prowadzone kontrole pojazdów, podczas których funkcjonariusze pytają kierowców o cel podróży. Do 11 kwietnia włącznie obowiązuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia, określające m.in. ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się.

Zgodnie z nowymi przepisami określającymi ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się, mundurowi kontrolując pojazdy pytają kierowców o cel ich podróży. Na terenie powiatu mieleckiego nie odnotowano dotychczas sytuacji, w których mieszkańcy nie stosowaliby się do przepisów. Policjanci przypominają, że od zdyscyplinowania społeczeństwa w tym trudnym dla wszystkich czasie, zależeć może życie i zdrowie wielu osób, a wprowadzone nowe przepisy, mają na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzenia się epidemii. Przypominamy o ograniczeniach w przemieszczaniu się. Nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.

Obostrzenie nie dotyczy: Dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością. Wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności. Załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Ważne! Przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób. Policjanci zapowiadają, że za bagatelizowanie poleceń i wytycznych instytucji państwowych, będą stosowali represje.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

SP 6 Mielec – 11 drużyną w Polsce

Wiadomości Mielec

Wystartowały obrady III sesji Rady Powiatu Mieleckiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa