W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Czy mieleckie targowiska będą otwarte

Prezydent Jacek Wiśniewski wystąpił do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z zapytaniem dotyczącym możliwości handlu owocami oraz warzywami na targowiskach miejskich w Mielcu.

Przypomnijmy, że w związku z sytuacją związaną z koronawirusem, targowiska przy ul. Wolności, Sportowej i Sandomierskiej od 16 marca są nieczynne.

– Sytuacja rolników jest obecnie bardzo ciężka. Ze względu na zamknięcie targowisk stracili oni szansę na sprzedaż swoich produktów, które z każdym kolejnym dniem epidemii marnieją. Liczę, że odpowiedź z sanepidu dotrze do nas jak najszybciej, tak by móc wdrożyć odpowiednie działania – mówi Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Na przykładzie innych miast, sytuacja z funkcjonowaniem targowisk jest bardzo różna. Część samorządów zamyka targowiska, inne pozostają otwarte, ale dozwolona sprzedaż dotyczy wyłącznie owoców i warzyw oraz środków spożywczych, tak mogłoby być również w Mielcu.

To jaka będzie najbliższa przyszłość mieleckich targowisk uzależniona jest od decyzji sanepidu, który zajmie się analizą aspektów bezpieczeństwa użytkowników targowisk, jak i sprzedawców.


Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa