W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Czy opiekunowie osób niepełnosprawnych będą mogli „dorabiać”?

Wszyscy, którzy pobierają świadczenie pielęgnacyjne z tytułu opieki nad osobami z niepełnosprawnościami, zwracają uwagę, że wysokość tego świadczenia jest niewystarczająca do godnego życia zarówno osoby niepełnosprawnej, jak i opiekunów – niejednokrotnie osób samotnych. 

W tym roku wysokość świadczenie to 2119 zł netto. Jak przeżyć za taką kwotę, utrzymać rodzinę– pytają mnie opiekunowie, którzy chcieliby mieć możliwość pracy, by mogli sprawować zarówno opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, a także możliwość dorobienia. Upominali się o to także na ogólnopolskich protestach pod koniec 2022 roku. 

W ich imieniu wystąpiłam w styczniu 2023 roku z interpelacją do Minister Pracy i Polityki Społecznej. 20 lutego otrzymałam odpowiedź, w której m.in. poinformowano mnie, że: „Obecnie w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej trwają prace analityczne mające na celu przygotowanie rozwiązań, które uwzględnią potrzeby w zakresie wsparcia a zarazem realizacji praw samych osób niepełnosprawnych, zgodnie z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych. Analizy obejmują także propozycje dotyczące opracowania mechanizmu pozwalającego na możliwość zarobkowania przez opiekunów osób niepełnosprawnych, którzy obecnie pobierają świadczenie pielęgnacyjne.” 

Informacja – ot tak, na odczepne – i nie zadowoli opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Trzeba zrobić wszystko, by to zmienić!

Krystyna Skowrońska

Poseł na Sejm RP

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa