W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Czy poseł Piotrowicz był warunkiem Michnika?

Rozprawa z Trybunałem Konstytucyjnym  oraz zapowiedź ujawnienia tajnych dokumentów wojskowych służb,  zwiastuje nowe porządki. To  o 25 lat za późno, ale dzięki Bogu i za to. Bogu dzięki również za to, że Polska ma Kaczyńskiego, jednego z niewielu polityków nad Wisłą, którzy mają to „coś”, co  Machiavelli nazwał  odwagą i umiejętnością  wykorzystywania dla ambitnych celów nieuniknionej zmienności losu.
Brawura z jaką pan prezes zabrał się do dzieła, każe zauważyć, że „coś pękło, coś się skończyło”, ktoś włączył zielone światło.

Wierzącym w opowieści o „sowietach” przepędzonych przez Wałęsę i związkowców uzbrojonych w piosenki Jacka Kaczmarskiego, polecam rzut oka na polityczną mapę Euroazji  z czasów Związku Radzieckiego. Mapa, jak zwykli mawiać klasycy, to podstawa w dyskusjach o wielkiej polityce , i w tym przypadku jest również najlepszym i niewymagającym komentarzy argumentem. Jest oczywistą oczywistością, że aby okrągłostołowy przekręt mógł się powieść, musiano zgodzić się na pewne warunki. Podstawowe to: ekskluzywny dostęp do konfitur i zapewnienie bezpieczeństwa. Mój Boże, ileż to razy musieliśmy słuchać- pacta suntservanda, a co do konfitur, wystarczy prześledzić prywatyzacje i rodowody polskich milionerów. Trybunał Konstytucyjny, miał być jednym ze strażników dogadanego porządku, i trzeba przyznać, że spisywał się na medal (kto nie wierzy niech sprawdzi stosunek TK do lustracji na przestrzeni ostatnich 25 lat).

Dlaczego zmiany przychodzą właśnie teraz? Zapewne powodów jest wiele,  wśród nich jeden, prozaiczny – czas. Wszak umowy dożywotnie nie są wieczne. Czyż nie jest symbolicznym, że wszystko odbywa się w roku kiedy polska ziemia pozbyła się(żywego)towarzysza Kiszczaka? Można  by również zapytać o symboliczną role, jaką  w  przedstawieniu wyznaczono panu Piotrowiczowi. Czyżby akcję spóźnionego czyszczenia miał równoważyć przekaz o szlachetnym, lub jak kto woli nawróconym PZPR-owcu ?

ROBACZEK

 

16.12.2009 WARSZAWA , SENAT. OD LEWEJ : SENATOR PIOTR ANDRZEJEWSKI I SENATOR STANISLAW PIOTROWICZ PO POSIEDZENIU SENACKIEJ KOMISJI ETYKI I SPRAW SENATORSKICH , KTORA ROZPATRUJE SPRAWE SENATORA PO KRZYSZTOFA PIESIEWICZA ZAMIESZANEGO W SKANDAL OBYCZAJOWO - NARKOTYKOWY . FOT. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: KOMISJA SKANDAL AFERA

Zobacz też...

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Gminie Padew Narodowa

Redaktor naczelny

Społecznicy z podziękowaniami

Redaktor naczelny

PROGRAM RODZINA 500 PLUS

Redaktor naczelny