W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Czy Stal będzie miała nowego bramkarza?

Jak poinformował klub FKS Stal Mielec, dziś do Turcji na obóz przygotowawczy do rundy wiosennej w miejscowości Kargicak wyleciało 25 zawodników.

Na liście nie było bramkarza Rafała Strączka, który jest we Francji na testach i badaniach. W składzie drużyny pojawił się 24-letni bramkarz Kais Al-Ani i będzie trenował z PGE FKS Stalą Mielec.

Zawodnik ten w rundzie jesiennej występował w LKS-ie Śledziejowice, która gra w krakowskiej lidze okręgowej.

Bramkarz ma 192 cm wzrostu a jego wartość rynkowa wg. Transfermarkt.pl była najwyższa 75 tys. € w 15 sty 2020.

Kais urodził się 29 marca 1997 roku w Nowym Targu. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w juniorskim zespole Górali Nowy Targ, skąd następnie przeniósł się pod Wawel i dołączył do młodzieżowej drużyny Krakusa Nowa Huta. Kolejnym przystankiem w jego karierze była Wisła Kraków, z którą występował na szczeblu juniorskim, a następnie zadebiutował w dorosłym futbolu, grając w zespole rezerw (III liga).

Kolejne lata to gra w kolejnych 3-ligowych zespołach (Podhale Nowy Targ, Lechia Tomaszów Mazowiecki i Soła Oświęcim). We wrześniu 2019 ponownie trafił do Wisły, podpisując w niej kontrakt do 30 czerwca 2020 roku. Nie udało mu się jednak zagrać w pierwszym zespole 13-krotnego Mistrza Polski i w sezonie 2019/2020 występował w IV-ligowych rezerwach Wisły. Jesienią zeszłego roku Kais trafił do Ślęzy Wrocław i wystąpił w 5 spotkaniach ligowych i jednym pucharowym.

Gdy Kais był w szerokiej kadrze Wisły, namierzył go skaut, który wyszukiwał zawodników z irackimi korzeniami. Bo ojciec Kaisa, który urodził się Polsce, jest Irakijczykiem. Po wielu perypetiach związanych choćby z przyznaniem irackiego paszportu Kais w 2017 roku został powołany na zgrupowanie reprezentacji Iraku przed meczami z Iranem, Australią i Arabią Saudyjską.

Zadebiutować jednak nie zdołał. Rok później otrzymał także powołanie do kadry U-23.

Fot. Polonia Nysa
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Powstaną mieszkania SIM

Wiadomości Mielec

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa