W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Czy Stal będzie miała nowego bramkarza?

Jak poinformował klub FKS Stal Mielec, dziś do Turcji na obóz przygotowawczy do rundy wiosennej w miejscowości Kargicak wyleciało 25 zawodników.

Na liście nie było bramkarza Rafała Strączka, który jest we Francji na testach i badaniach. W składzie drużyny pojawił się 24-letni bramkarz Kais Al-Ani i będzie trenował z PGE FKS Stalą Mielec.

Zawodnik ten w rundzie jesiennej występował w LKS-ie Śledziejowice, która gra w krakowskiej lidze okręgowej.

Bramkarz ma 192 cm wzrostu a jego wartość rynkowa wg. Transfermarkt.pl była najwyższa 75 tys. € w 15 sty 2020.

Kais urodził się 29 marca 1997 roku w Nowym Targu. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w juniorskim zespole Górali Nowy Targ, skąd następnie przeniósł się pod Wawel i dołączył do młodzieżowej drużyny Krakusa Nowa Huta. Kolejnym przystankiem w jego karierze była Wisła Kraków, z którą występował na szczeblu juniorskim, a następnie zadebiutował w dorosłym futbolu, grając w zespole rezerw (III liga).

Kolejne lata to gra w kolejnych 3-ligowych zespołach (Podhale Nowy Targ, Lechia Tomaszów Mazowiecki i Soła Oświęcim). We wrześniu 2019 ponownie trafił do Wisły, podpisując w niej kontrakt do 30 czerwca 2020 roku. Nie udało mu się jednak zagrać w pierwszym zespole 13-krotnego Mistrza Polski i w sezonie 2019/2020 występował w IV-ligowych rezerwach Wisły. Jesienią zeszłego roku Kais trafił do Ślęzy Wrocław i wystąpił w 5 spotkaniach ligowych i jednym pucharowym.

Gdy Kais był w szerokiej kadrze Wisły, namierzył go skaut, który wyszukiwał zawodników z irackimi korzeniami. Bo ojciec Kaisa, który urodził się Polsce, jest Irakijczykiem. Po wielu perypetiach związanych choćby z przyznaniem irackiego paszportu Kais w 2017 roku został powołany na zgrupowanie reprezentacji Iraku przed meczami z Iranem, Australią i Arabią Saudyjską.

Zadebiutować jednak nie zdołał. Rok później otrzymał także powołanie do kadry U-23.

Fot. Polonia Nysa
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa