W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Czy tak będzie wyglądał „Zielony Rynek” przy ulicy Sandomierskiej?

Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego przygotowuje postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu tzw. zielonego rynku przy ulicy Sandomierskiej w Mielcu.

W ostatnich dniach z inicjatywy Zastępcy Prezydenta Miasta Mielca Pawła Pazdana doszło w tej sprawie do spotkania z radami osiedli Kilińskiego i Kościuszki. Dokumentacja projektowa ma powstać w oparciu o zwycięską  koncepcję projektową (z pewnymi niezbędnymi modyfikacjami) rewitalizacji tego miejsca w ogłoszonym w ubiegłym roku przez Gminę Miejską Mielec konkursie dla studentów architektury.

Swoje koncepcje do konkursu zgłosiły cztery zespoły z wydziałów architektury Politechniki Śląskiej i Politechniki Wrocławskiej. Największe uznanie konkursowej komisji i pierwszą nagrodę (w wysokości 5 tys. zł.) otrzymał zespół z Politechniki Śląskiej.

Zaproponowana koncepcja przewiduje harmonijne połączenie nowego zielonego rynku z istniejącym rynkiem miejskim m.in. przez odpowiednie zaprojektowanie nawierzchni placu targowego wraz z ciągami komunikacyjnymi, parkingami, drzewami i zielenią oraz z elementami małej architektury.

Stanowiska sprzedażowe zlokalizowane mają być w zadaszonej hali targowej w kształcie litery L, opartej na słupach konstrukcyjnych, z wypełnieniem w niektórych miejscach w postaci ścianek z lameli. Zadaszenie obejmie także miejsca parkingowe będące jednocześnie częścią magazynową dla sprzedawców, co umożliwi im podawanie towaru bezpośrednio z bagażników samochodów.

Autorzy koncepcji zakładają wykonanie na konstrukcji hali tzw. zielonego dachu z roślinnością mającą niskie wymagania wegetacyjne (np. trawy i zioła), a na ścianie sąsiadującego z nowym zielonym rynkiem proponują wykonanie murala z mapą Mielca. W projekcie ma być także uwzględnione powstanie miejskiej toalety.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa