W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Przestępstwa, skandale, afery Sport

Czy tu będą rozwijać się skrzydła?

Oświadczenie Zarządu FKS Stal Mielec w związku z planami ograniczenia finansowania Klubu przez Miasto

Klub piłkarski FKS Stal Mielec z ogromnym niepokojem przyjmuje ostatnie informację o planach władz Mielca związanych ze znacznym ograniczeniem finansowania sportu w Mieście, w tym likwidację stypendiów dla najlepszych sportowców reprezentujących Mielec oraz obniżenie środków z tytuły promocji Miasta.

Planowany jest również wzrost czynszu za wynajmowane pomieszczenia i boiska sportowe. W bieżącym roku opłaty te były już skokowo podwyższane, a Klub w tym momencie, w porównaniu do ubiegłego roku, wpłaca do miejskiej kasy dziesiątki tysięcy złotych.

W naszej ocenie takie dalsze działania odbiją się na finansach Klubu, a co za tym idzie ograniczą możliwość jego sportowego rozwoju. To wszystko składa się na prawdopodobną utratę przez Klub blisko 1 000 000 zł różnego rodzaju wsparcia i dotacji ze strony Miasta w 2020 r. Jest to o tyle groźne, że w procesie licencyjnym, każdy klub musi przedstawić wiarygodną prognozę finansową. 
 
Mielec nierozerwalnie kojarzony jest ze Stalą. Wiele sukcesów, w tym dwa Mistrzostwa Polski, gra w Europejskich Pucharach rozsławiły nie tylko Klub, ale również Miasto. To świetna, naturalna reklama, która przynosi ogromne korzyści. W wypadku Miasta reklama związana z Klubem jest warta kilka milionów złotych. Gdyby nie ta reklama, samorząd musiałby wydać te pieniądze na promocję przy użyciu innych, mniej skutecznych metod.  

Jesteśmy na ostatniej prostej, za nami trudna, kręta i wyboista droga. Staramy się ze wszystkich sił, aby przywrócić Stali jej dawny blask. Jesteśmy pewni wsparcia kibiców i wielu osób związanych z Klubem oraz tego, że każdemu z nas zależy na sukcesie Stali Mielec. Dlatego jeszcze raz prosimy radnych i władze Miasta o podjęcie takich decyzji, aby Klub FKS Stal Mielec mógł dalej funkcjonować na dotychczasowym poziomie.

Zarząd FKS Stal Mielec

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Międzynarodowy turniej piłki siatkowej kobiet w Mielcu [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Wpadł z narkotykami podczas kontroli w Ostrowach Tuszowskich

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa