W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Czy w Mielcu powstanie blok dla seniorów?

W ubiegłym tygodniu Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz z Krzysztofem Kosibą, prezesem Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Mielcu oraz Stanisławą Rzeźnik (przewodniczącą Mieleckiej Rady Seniorów) i Wacławem Świerczyńskim (wiceprzewodniczącym MRS) złożyli wizytę w Miejskim Zarządzie Budynków w Tarnowie.

Celem spotkania było zapoznanie się z realizowanym w Tarnowie programie udostępniania przez zamianę mieszkań komunalnych dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

Dwa lata temu przy ulicy Krzyskiej w Tarnowie rozpoczęto budowę bloku z 60 mieszkaniami komunalnymi przystosowanymi do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Będą w nim m.in. windy, odpowiednie podjazdy, szerokie korytarze, a także pralnia samoobsługowa i miejsce na klub seniora. Mieszkania mające od 25 do 46 metrów kwadratowych są przeznaczone dla starszych i często nie w pełni sprawnych osób zamieszkałych w zasobach komunalnych, które mają problemy z poruszaniem się. Mają pozwolić im na zamianę drogich w utrzymaniu mieszkań położonych na wyższych kondygnacjach. Zainteresowanie taką formą wsparcia dla seniorów jest w Tarnowie ogromne.

Wizyta delegacji z Mielca miała służyć zapoznaniu się z doświadczeniami tarnowskich samorządowców, aby w niedalekiej przyszłości zastosowane tam rozwiązania przenieść na grunt mielecki.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na rekrutację

Wiadomości Mielec

Policjant z Mielca najlepszym dzielnicowym na Podkarpaciu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ukarany mandatem w wysokości 3 tyś. złotych za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa