Slider

W niedzielę 14 maja, przed godziną 17:00 oficer operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu przyjął zgłoszenie o wypadku z udziałem jednego samochodu osobowego w miejscowości Tuszyma, na drodze wojewódzkiej numer 985 łączącej miasta Dębicę – Mielec, na 46 kilometrze.

Na miejsce zadysponował dwa zastępy z JRG 1 Mielec : GBARt Renault Range (501[R]22) i GCBA Man TGM (501[R]25) oraz zaalarmował naszą jednostkę OSP KSRG Tuszyma. Na miejsce został także wysłany zespół ratownictwa medycznego z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Nasza jednostka została zaalarmowana przed oficera dyżurnego SK KP PSP w Mielcu o godzinie 17:00, po przybyciu strażaków do remizy i korespondencji drogą radiową z PSK w Mielcu wyjechaliśmy o godzinie 17:04 samochodem GBA Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 3 strażaków – ratowników. Na miejsce dotarliśmy pierwsi, strażacy zastali pojazd osobowy na dachu w przydrożnym rowie.

Podróżujące dwie osoby samochodem opuściły samodzielnie pojazd przed przybyciem strażaków. Na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego oraz zastępy z JRG 1 Mielec. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia pachołkami. Ruch odbywał się wahadłowo, kierowany był przez strażaków. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu samochodu oraz zneutralizowaniu wycieków płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. Na miejsce dojechał także patrol Policji z wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Kierowca Seata jadący od strony Dębicy zjechał z nie wyjaśnionych przyczyn na pobocze i uderzył w przepust drogowy, w wyniku uderzenia samochód dachował. Podróżujące osoby zostały nie wymagały pomocy medycznej, nie zostały zabrane do szpitala. Działania na miejscu strażaków potrwały do godziny 17:52, miejsce zostało przekazane patrolowi Policji i pracujące na miejscu zastępy straży pożarnej wróciły do jednostek.

Na miejscu pozostał patrol Policji, który prowadził jeszcze swoje czynności.

OSP Tuszyma

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider

SliderSlider


Slider

Slider

Slider