W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Dalekie Wybrzeża Ciszy…

Mieszkańcy Mielca mieli okazję posłuchać poezji Karola Wojtyły w wykonaniu grupy „Believers” i krakowskiego kwartetu smyczkowego.

29 listopada artyści wystąpili podczas koncertów pt. „Dalekie wybrzeża ciszy…” w mieleckiej bazylice św. Mateusza.

Projekt słowno-muzyczny oparty jest na poezji Karola Wojtyły oraz kantatach i oratoriach poświęconych Janowi Pawłowi II, jak również jego ulubionych pieśniach.

– Występujemy z tym projektem od kilku miesięcy i nabiera on skrzydeł, właściwego rozmachu, poszerzając samo grono artystów i wykonawców, jak i ciesząc się sporym zainteresowaniem – mówi Marcin Brodowski z grupy „Believers”.

– Dlatego też temat ten szybko nie ucichnie. Mamy już pomysły na to, jak z tym projektem dalej ewaluować – dodaje Brodowski.

Jak twierdzą artyści, sama postać papieża, jak i materiał, jaki pozostawił po sobie, przemyślenia, refleksje, są dla nas wszystkich siłą napędową, by właściwie żyć, by właściwie rozczytywać znaki, które pojawiają się co dnia w życiu każdego z nas. Dla nich samych utwory wykonywane po raz wtóry – dziesiąty, dwudziesty, pięćdziesiąty – za każdym razem wnoszą coś nowego niezwykle istotnego.

– Nasze koncerty to także ewangelizowanie. Chcemy przyciągać do kościoła młodych, przekazując najważniejsze idee i wartości, którymi żył papież Polak i zachęcając do tego, by stawać się lepszym – mówi Katarzyna Gierlasińska, impresario zespołu.

wg.Tarnów.Gość.pl

[nggallery id=84]

Zobacz też...

Stal Mielec przegrała w sparingu z Wisłą Kraków [FOTO, VIDEO]

Redaktor naczelny

Funkcjonariusz z komendy w Mielcu najlepszym ”Policjantem Ruchu Drogowego 2018”[FOTO]

Redaktor naczelny

Centrum Kształcenia Torus w Mielcu poszukuje wykładowców

Redaktor naczelny