W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Dar krwi-darem życia [FOTO]

23 września 2019 r. w SP 6 w Mielcu znowu zagościł autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa. To już piąta edycja akcji pod hasłem „Dar krwi-darem życia”, którą organizuje ta placówka. 

Tym razem spośród wielu chętnych zakwalifikowano około 40 osób, które bez uszczerbku dla swojego zdrowia oddały swoją krew do banku potrzebujących. Akcję wsparli: PHU „G.W. Kłaczyńscy”, klub fitness „Calypso”, gabinet dietetyczny „bonne- sante”, Ośrodek Kibice Razem Stal Mielec, Stowarzyszenie Kibiców Stali Mielec, I i II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych. Nad całością czuwała p. Mariola Drewniak, wspierana przez rodziców, uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrekcję szkoły.

Uczniowie szkoły podstawowej niestety nie mogą być jeszcze dawcami krwi, jednakże od samego początku akcji biorą  w niej czynny udział. Dekorują szkołę, pomagają organizatorom w przygotowaniu poczęstunków regeneracyjnych, uczestniczą w pogadankach o tematyce zdrowotnej, pokazach z pierwszej pomocy, wspólnie ćwiczą na zajęciach z zumby. Tym razem podczas specjalnej lekcji w ramach programu „Dostępność Plus” mogli także porozmawiać na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się, percepcją oraz istniejącymi barierami w otaczającej przestrzeni. Poznali trudności dnia codziennego osób niewidomych, niesłyszących i z niepełnosprawnością ruchową.

Akcja „Dar krwi-darem życia” była kolejną okazją do otwarcia się na drugiego człowieka, uzmysłowienia wszystkim, nawet tym najmłodszym, że krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Bez niej niemożliwe byłyby najnowocześniejsze operacje i zabiegi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy bezinteresownie dzielą się z innymi. Organizatorzy bardzo dziękują im wszystkim. 

Zobacz też...