W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Daria pojedzie do Włocławka

Daria Mucha z Radomyśla Wlk. zajęła drugie miejsce w etapie wojewódzkim 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Przemyślu, w kategorii poezja śpiewana, tym samym awansując do krajowego finału.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest najważniejszą imprezą ruchu miłośników żywego słowa w Polsce. Skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych, studentów oraz osób dorosłych. Przeprowadzany jest w drodze wielostopniowych eliminacji: powiatowych, rejonowych, wojewódzkich i spotkań finałowych. Daria, tegoroczna maturzystka Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu, zaprezentowała trzy utwory, dwa śpiewane i jeden recytowany. Były to „Rebeka” Maryli Rodowicz, – „Opowieść małżonki św. Aleksego” – Kazimiery Iłłakowiczównej oraz „Tyle jest we mnie miłości” Juliana Tuwima -muzykę do tego wiersza skomponował Paweł Stanosz z SCKiB, który także akompaniował laureatce w czasie występu w Przemyślu.

Serdecznie gratulujemy Darii sukcesu i trzymamy kciuki podczas ogólnopolskiego finału we Włocławku.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

SP 6 Mielec – 11 drużyną w Polsce

Wiadomości Mielec

Wystartowały obrady III sesji Rady Powiatu Mieleckiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa