W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Historia Imprezy masowe i koncerty

Dawnego Mielca historie niezwykłe. Pałacyk Oborskich zaprasza do zwiedzania nowej wystawy

Do początków września w głównej siedzibie Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu przy ul. Legionów73 można zwiedzać wystawę historyczną pt.: Dawnego Mielca historie niezwykłe. Ekspozycja ukazuje różnorodne zabytki związane z Mielcem i okolicami, które opowiadają nam niezwykle interesujące historie.

Wnętrza Pałacyku Oborskich zostały wzbogacone o zabytkowe meble należące do zbiorów Muzeum, z których najstarsze pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Nadają one pałacowym wnętrzom wyjątkowego charakteru.

Ponadto oglądać można liczne przedmioty związane z myślistwem i łowiectwem ziemi mieleckiej: trofea, skóry zwierząt, broń, ceramikę, specjalistyczną łowiecką literaturę i wiele innych. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Regionalnego oraz od osób prywatnych: Edwarda Lecha, Wojciecha Ortyla, Marka Skalskiego, Piotra Gardulskiego i Mieczysława Struzika.

Kolejne eksponaty oraz zdjęcia z epoki pokazują różne koleje losów obecnej ul. Mickiewicza oraz usytuowanych przy niej sklepów czy urzędów, zwłaszcza istniejącej do dzisiaj księgarni rodziny Dębickich.

W Muzeum ponownie można również oglądać kieł mamuta, który powrócił do Pałacyku Oborskich po niezbędnej konserwacji, przeprowadzonej przez specjalistów w Krakowie, a zabezpieczającej go przez niszczeniem.

Przypominamy, że Muzeum czynne jest od poniedziałku do soboty. Poniedziałek-środa, piątek w godzinach 10-16, czwartek w godzinach 10-18, sobota w godzinach 14-18.

Wszelkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej Muzeum (http://www.muzeum-mielec.pl/) oraz na oficjalnym facebooku Pałacyku Oborskich (https://www.facebook.com/PalacykOborskich/).

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania!

 

Muzeum Regionalne SCK w Mielcu

 

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Derby Podkarpacia bez sensacji. Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Czeczeńcy przegrali z beniaminkiem. Handball Stal Mielec – KPR Żukowo 30:34 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa