W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Debata Oksfordzka w Zespole Szkół Budowlanych

2 marca 2020 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu  odbyła się pierwsza Debata Oksfordzka przy udziale publiczności. Wybrana młodzież ZSB od pół roku przygotowuje się do finału Debat Oksfordzkich, które odbędą się w październiku bieżącego roku w Katowicach.

Młodzież pod kierunkiem pani Magdaleny Wajdy zaprezentowała swoje umiejętności na forum szkoły. Tematem debaty było hasło „Jeśli wchodzisz między wrony, musisz krakać tak jak one”. Do drużyny propozycji, obrońców hasła byli: Joanna Zielińska, Rafał Janeczek, Grzegorz Ulrych i Daria Mucha. Doradcą była Sylwia Chrabąszcz.

W drużynie opozycji znaleźli się: Patrycja Kotowicz, Wiktor Warzecha, Julia Kalicka, Mateusz Napieracz. Doradcą był Dawid Dźwięga. W rolę marszałka wcieliła się Karolina Chrabąszcz. Lożę mędrców oceniającą wystąpienia stanowili: Izabela Skucińska, Karolina Pazdro i Iwona Harmacińska. Młodzież broniła swoich racji popierając tezę odpowiednimi argumentami. Debatę szkolną wygrała drużyna opozycji, która została nagrodzona gromkimi brawami przez zgromadzoną publiczność. 

W czasie Debaty Oksfodzkiej na sali obecny był pan dyrektor Stanisław Strzyk, który jest inicjatorem realizacji projektu w ZSB.


Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości