Debiut KFA AVIATORS Mielec w PLFA II przed własną publicznością

Po udanym debiucie w rozgrywkach PLFA II, w którym beniaminkowi z Mielca udało się zwyciężyć z jedną z najstarszych drużyn futbolu amerykańskiego w Polsce – Zagłębie Steelers 6:0 zdobywając jedyne przyłożenie w meczu w 2 kwarcie nadszedł czas na debiut przed własną publicznością.

Będzie to 10 oficjalny mecz naszej drużyny w rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Kolejnym przeciwnikiem naszej drużyny będą Silvers Olkusz, drużyna ta występuje  na boiskach II ligi od 2012 roku, gdzie w dwóch poprzednich walczyła o awans do playoffs, w tym roku „Srebrni” są uznawani za faworyta grupy wschodniej. AVIATORS zmierzą się z Silvers dwa razy – 24 lipca w Mielcu oraz tydzień później 31.07 w Olkuszu.

– Wiemy, że zwycięski mecz ze Steelers jest już przeszłością, tym razem przed nami większe wyzwanie, dwumecz z drużyną Silvers Olkusz, którzy celują w awans do 1 Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Na pewno będzie to ciężki dla nas mecz, ale jak zawsze chcemy zagrać jak najlepiej, zostawić serce na boisku i utrzymać prowadzenie w tabeli grupy wschodniej. To możemy zrobić jedynie wygrywając z Silvers.

Mecz odbędzie się w Niedzielę 24 lipca o godzinie 14:00 na Boisku nr 3 („żelazne”). Podczas meczu do dyspozycji kibiców będzie manekin, na którym ćwiczą nasi zawodnicy, będzie można ubrać sprzęt zawodnika oraz spróbować rzutu piłką.

W przerwie meczu odbędzie się licytacja piłki z podpisami zawodników klubu, z której dochód w całości zostanie przekazany na rzecz Ninki Giży, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA).