W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Decyzja Prezydenta Mielca odnośnie koronawirusa

Zgodnie z informacją Prezesa Rady Ministrów o odwołaniu wszystkich imprez masowych w kraju. Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski poza imprezami masowymi, odwołuje wszelkie wydarzenia, których organizatorem są Urząd Miejski w Mielcu i wszystkie jednostki organizacyjne.

Apeluje także do wszystkich innych organizatorów o przełożenie wydarzeń na inny termin bądź całkowite ich odwołanie. Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski sugeruje także rozegranie meczów sportowych bez udziału publiczności. Decyzja ta obowiązuje do odwołania.

Zarządzeniem Prezydenta, poza przełożeniem wszystkich wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, szkoły miejskie proszone są o odwołanie wycieczek szkolnych oraz lekcji pływania na Pływalni Rekreacyjnej „Smoczka”. Odwołane zostają także seanse filmowe w Kinie Galaktyka. Prezydent apeluje także o rozsądek wszystkie osoby, które planują udział w wydarzeniach czy spotkaniach nawet jeśli nie przewiduje się dużej liczby uczestników. 

– W obecnej sytuacji, poza zachowaniem wszelkich form ostrożności, najważniejszy jest także spokój. Wiem, że to nie jest wcale takie proste biorąc pod uwagę doniesienia medialne. Bądźmy odpowiedzialni, nie narażajmy siebie oraz innych na możliwość zachorowania. Mądrze wybierajmy miejsca, do których planujemy się udać – apeluje Prezydent Jacek Wiśniewski. 

Liczba osób objętych nadzorem sanitarnym w powiecie mieleckim jak i w samym mieście wciąż się zmienia. Pewna jest jednak informacja, że na chwilę obecną nie odnotowano żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem w Mielcu. Jednak apel                             o zachowanie szczególnej ostrożności jest niezmiennie aktualny.

Wszystkie osoby chcące uzyskać informację na temat organizacji wydarzenia mogą skorzystać z opinii Kierownika Biura Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Mielcu, który w godzinach pracy urzędu pozostaje do dyspozycji pod numerem telefonu: 17 787 42 41. Przypominamy także o całodobowej infolinii NFZ w sprawie koronawirusa: 800 190 590, a także infolinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego: 506 484 235.

Warto podkreślić, że duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa