W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Decyzje rządu kosztować będą nasze miasto blisko 40 mln zł

Urząd Miasta Mielca poinformował media o wydatkach miasta w 2020 roku.

Decyzje rządu kosztować będą nasze miasto blisko 40 mln zł

Wydatki miasta w 2020 wzrosną o 14,3%, czyli o ponad 40 mln złotych w stosunku do roku 2019, natomiast aż 98,7% tej wartości to wzrost niezależny od miasta i jest wynikiem zmian przepisów prawnych na szczeblu centralnym. Warto zaznaczyć, że kwota ta będzie częściowo dofinansowana, jednak nadal nasze miasto zmuszone jest dopłacić do tych działań prawie połowę ich wartości (blisko 20 mln złotych).

Wzrost wydatków, z którymi będzie musiało zmierzyć się nasze miasto to między innymi wyższe wynagrodzenia w oświacie, a także wzrost minimalnego wynagrodzenia wraz z dodatkiem stażowym. Decyzje rządu odczują wszystkie samorządy w kraju. Nasze miasto wprowadzone zmiany ustawowe wyniosą prawie 40 mln złotych, które tylko w części zostaną dofinansowane.

Wśród wydatków bieżących, najwięcej pieniędzy przeznaczonych zostanie na oświatę oraz rodzinę i pomoc społeczną. Na trzeciej pozycji pod względem najwyższych wydatków znajduje się gospodarka komunalna i ochrona środowiska. Szczegółową strukturę wydatków prezentujemy na poniższej grafice:


Urząd Miejski w Mielcu

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa