W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

DEFIBRYLATORY W MIEJSCACH UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

Z inicjatywy Prezydenta Miasta Mielca Daniela Kozdęby zostały zakupione defibrylatory, które zostaną umieszczone w miejscach publicznych naszego miasta.

Defibrylator jest to  automatyczne urządzenie medyczne, które bardzo skutecznie potrafi przywrócić prawidłową pracę serca osobie u której doszło do zatrzymania krążenia lub która uległa wypadkowi.

 

Defibrylacja dosłownie oznacza zakończenie migotania komór. Jest jedyną, a zarazem skuteczną metodą która zwiększa szanse na przeżycie podczas określonych zaburzeń pracy serca. Wykonana w ciągu 3 minut od utraty przytomności pozwala na przeżycie w 75% przypadków.

AED to z kolei defibrylatory zautomatyzowane. Samodzielnie analizujące rytm pracy serca.

Urządzenie podpowiada (głosem w języku polskim), co należy zrobić, żeby podjąć działania adekwatne do stanu pacjenta. Kiedy nie zachodzi potrzeba użycia defibrylatora, AED nie poda impulsu elektrycznego. Urządzenia te są całkowicie bezpieczne dla poszkodowanego i osoby udzielającej pomocy.

Statystycznie co trzecia interwencja służb medycznych związana jest z nagłym zatrzymaniem pracy serca. Wówczas niezbędna jest szybka reakcja udzielenia pierwszej pomocy, do której posłużyć może automatyczny defibrylator. Dzięki takiemu urządzeniu każdy z nas będzie mógł udzielić potrzebnej pomocy przedmedycznej jeszcze przed wezwaniem służb ratunkowych.

Defibrylatory zostały zainstalowane i oznaczone   w następujących placówkach:

  1. Urząd Miejski w Mielcu – ul. Żeromskiego 26
  2. Samorządowe Centrum Kultury – Al. Niepodległości 9 (Dom Kultury)
  3. Miejska Biblioteka Publiczna – ul Mickiewicza 2 (Łojczykówka)
  4. Parafia MBNP – ul Ks. Henryka Arczewskiego 1
  5. Parafia Ducha Świętego – ul. Pisarka 16
  6. Parafia Trójcy Przenajświętszej – ul. Wyszyńskiego 14

 

Warto dodać, że dzięki temu zakupowi miasto Mielec stało się liderem w ilości posiadanych defibrylatorów w województwie podkarpackim.

Anna Karwacka

 

IMG_3358

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Wojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa w Boksie [FOTO]

Wiadomości Mielec

ZSB obchodziło jubileusz istnienia [FOTO]

Wiadomości Mielec

Policjanci w roli taksówki?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa