W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Diecezjalne warsztaty muzyczne w Mielcu [FOTO]

13 października do Mielca do parafii pw. Ducha Świętego przyjechali młodzi ludzie z całej diecezji, aby uczestniczyć w dwudniowych Diecezjalnych Warsztatach Muzycznych.

Wśród nich była również spora grupa młodzieży z naszej parafii wraz z opiekunem ks. Mirosławem Rabijaszem. Program zajęć obejmował ćwiczenia śpiewu i gry na instrumentach oraz integrację pod czujnym okiem pani Magdaleny Drozd. Opiekę duchową i liturgiczną sprawował ks. Paweł Górski – proboszcz w Szymbarku k. Gorlic.

Wyjątkowym elementem spotkania był wieczorny koncert, podczas którego mielczanie mogli posłuchać utalentowanej młodzieży i wspólnym śpiewem uwielbić Boga.

ZOBACZ ZDJĘCIA
Diecezjalne Warsztaty Muzyczne działają w naszej diecezji od 2011 roku. Ich celem jest muzyczno-liturgiczna farmacja młodzieży. Zajęcia realizowane są na kilku płaszczyznach:

muzycznej (podnoszenie umiejętności muzycznych, nauka śpiewu wielogłosowego tak liturgicznego jaki i uwielbieniowego)
liturgicznej (poszerzania wiedzy z zakresu przepisów kościelnych odnośnie liturgii)
religijnej i wspólnotowej (budowanie wspólnoty przez modlitwę, pracę i zabawę).
Organizatorzy warsztatów chcą stworzyć przestrzeń, w której każdy młody człowiek, bez zobowiązań, mógłby się odnaleźć, mógłby przyjechać, czegoś się nauczyć i jeżeli uzna, że taka formuła mu odpowiada włączyć się do bliższej współpracy. Ta formacja muzyczno-liturgiczna w rezultacie sprzyja odnajdywaniu Chrystusa przez śpiew i piękną liturgię.

Bartosz Ujas

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa