W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Kultura i nauka

Dieta dla zdrowia i zdrowe zimno

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza też na dwa spotkania, których tematem będzie zdrowie.

Plagą cywilizacyjną ostatnich dekad są zaburzenia hormonalne. Hormony wywierają ogromny wpływ na zdrowie i równowagę całego organizmu. Zachwianie gospodarki hormonalnej przyczynia się do dokuczliwych zmian fizycznych i psychicznych.

W dolegliwościach menopauzalnych, niedoczynności tarczycy czy zespole policystycznych jajników – oprócz terapii lekowej kluczowa okazuje się dieta i zdrowy styl życia.

Stąd profesjonalni dietetycy z Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante poprowadzą prelekcję ,,Na huśtawce hormonalnej – żywienie i profilaktyka” oraz wykonają bezpłatną analizę składu ciała, udzielą cennych porad żywieniowych i przekażą materiały edukacyjne.

Spotkanie odbędzie się 16 marca o godz. 17.30 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kusocińskiego 2.

Zdrowe zimno

Niespełna tydzień później, we wtorek 21 marca o godz. 12.00 w czytelni MBP odbędzie się spotkanie ze Zbigniewem Kołbą, autorem książki ,,Krioterapia. To warto wiedzieć.” Spotkanie poświęcone będzie krioterapii, zastosowaniu tej metody w profilaktyce i leczeniu. W krioterapii kluczowe jest stosowanie temperatur poniżej 0°C. Efektem terapii jest zwiększony dopływ składników odżywczych i tlenu do naszych komórek. Powoduje to ulgę  w bólu i niwelowanie stanów zapalnych, co skutkuje szybszą regeneracją uszkodzonych tkanek. W wyniku krioterapii mięśnie ulegają rozluźnieniu, przyspiesza się przemiana materii oraz następuje pobudzenie układu nerwowego i odpornościowego.

Serdecznie zapraszamy na spotkania.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

ZSB obchodziło jubileusz istnienia [FOTO]

Wiadomości Mielec

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Radomyślu Wielkim [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa