20 sierpnia 2018, 20:12
Slider
Image default
Rady i porady

Dietetyk radzi: Dlaczego warto zacząć odchudzanie jesienią?

Wielu z nas odchudzanie nieodłącznie kojarzy się z wiosną, kiedy to pragniemy – często w pośpiechu i bez wymiernych efektów – zrzucić zbędne kilogramy tak, aby na wyczekiwanym urlopie móc wskoczyć w bikini.

Tymczasem dużo bardziej satysfakcjonujące rezultaty możemy uzyskać, przechodząc na dietę jesienią. Poniższe argumenty z pewnością zachęcą wszystkich myślących o przejściu na dietę do tego, aby poczynić ten ważny krok właśnie jesienią.

Jesień to przysłowiowy „nowy początek”.

Nawet w dorosłym życiu wielu z nas właśnie wrzesień i październik, kiedy to zaczyna się nowy rok szkolny i akademicki, kojarzy się z rozpoczęciem nowego etapu w życiu. Być może właśnie w tym czasie najłatwiej będzie nam wprowadzać w swoim życiu wszelkie zmiany, takie jak właśnie decyzja o rozpoczęciu kuracji odchudzającej.

Koniec z wakacyjnymi pokusami.

Wbrew pozorom latem naprawdę trudno jest trzymać się zasad zdrowego odżywiania. Wszechobecne budki z lodami i goframi, spotkania przy grillu ze znajomymi czy też kusząca opcja all inclusive na upragnionym urlopie dają mnóstwo okazji do pofolgowania sobie z dietą. Jesienią, kiedy mija już sezon na letnie szaleństwa, znacznie łatwiej jest nam zachować zdrowy rozsądek i trzymać się zaleceń dietetycznych.

Sporo czasu do lata.

Kiedy w pośpiechu przechodzimy na dietę wiosną, często chcemy schudnąć jak najszybciej, byleby tylko zdążyć przed letnim urlopem. W rezultacie szybko dopada nas efekt jojo lub też w ogóle nie osiągamy zadowalających rezultatów. Jesienią, kiedy czeka nas długi okres chowania się pod ciepłymi płaszczami i swetrami, nie ciąży na nas tak ogromna presja czasu. W związku z tym możemy zaplanować sobie całą kurację i powoli, aczkolwiek skutecznie dążyć do wyznaczonych celów.

Niższe temperatury to nasz sprzymierzeniec.

Upały stanowią nie tylko zagrożenie dla naszego zdrowia. Zbyt wysokie temperatury powietrza sprawiają, że w naszym organizmie nadmiernie gromadzi się woda metaboliczna, co daje wrażenie obrzmienia, a oprócz tego znacznie utrudnia odchudzanie. Oprócz tego niższe temperatury zachęcają do częstszych ćwiczeń na dworze. W czasie upałów, kiedy pot leje nam się z czoła, trudno systematycznie biegać czy też uprawiać inną formę aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Jesień to wprost wymarzony czas na to, aby zacząć spacerować, korzystać z siłowni pod chmurką czy też uprawiać jogging.

Łatwy dostęp do świeżych warzyw i owoców.

Wrzesień i październik to czas, kiedy w bardzo atrakcyjnych cenach możemy nabyć wiele sezonowych warzyw i owoców. Z pewnością taki stan rzeczy zachęca do wprowadzenia tych świeżych i pysznych produktów do codziennego jadłospisu, co bez wątpienia pozytywnie wpłynie na naszą masę ciała. Ponadto możemy przygotować zdrowe i pełne witamin zapasy na zimę, w formie mrożonej, suszonej bądź też marynowanej. Nasza sylwetka z pewnością odwdzięczy nam się za ten wysiłek.

 

Jesień to fantastyczny czas na to, aby rozpocząć przygodę z odchudzaniem! Wykorzystajmy tę piękną porę roku jak najlepiej i zadbajmy o zdrowie oraz szczupłą sylwetkę. Nasi dietetycy czekają, aby Wam w tym pomóc i służyć radą oraz swoim wieloletnim doświadczeniem.

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja