W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Lifestyle

Dietetyk radzi: Dlaczego warto zacząć odchudzanie jesienią?

Wielu z nas odchudzanie nieodłącznie kojarzy się z wiosną, kiedy to pragniemy – często w pośpiechu i bez wymiernych efektów – zrzucić zbędne kilogramy tak, aby na wyczekiwanym urlopie móc wskoczyć w bikini.

Tymczasem dużo bardziej satysfakcjonujące rezultaty możemy uzyskać, przechodząc na dietę jesienią. Poniższe argumenty z pewnością zachęcą wszystkich myślących o przejściu na dietę do tego, aby poczynić ten ważny krok właśnie jesienią.

Jesień to przysłowiowy „nowy początek”.

Nawet w dorosłym życiu wielu z nas właśnie wrzesień i październik, kiedy to zaczyna się nowy rok szkolny i akademicki, kojarzy się z rozpoczęciem nowego etapu w życiu. Być może właśnie w tym czasie najłatwiej będzie nam wprowadzać w swoim życiu wszelkie zmiany, takie jak właśnie decyzja o rozpoczęciu kuracji odchudzającej.

Koniec z wakacyjnymi pokusami.

Wbrew pozorom latem naprawdę trudno jest trzymać się zasad zdrowego odżywiania. Wszechobecne budki z lodami i goframi, spotkania przy grillu ze znajomymi czy też kusząca opcja all inclusive na upragnionym urlopie dają mnóstwo okazji do pofolgowania sobie z dietą. Jesienią, kiedy mija już sezon na letnie szaleństwa, znacznie łatwiej jest nam zachować zdrowy rozsądek i trzymać się zaleceń dietetycznych.

Sporo czasu do lata.

Kiedy w pośpiechu przechodzimy na dietę wiosną, często chcemy schudnąć jak najszybciej, byleby tylko zdążyć przed letnim urlopem. W rezultacie szybko dopada nas efekt jojo lub też w ogóle nie osiągamy zadowalających rezultatów. Jesienią, kiedy czeka nas długi okres chowania się pod ciepłymi płaszczami i swetrami, nie ciąży na nas tak ogromna presja czasu. W związku z tym możemy zaplanować sobie całą kurację i powoli, aczkolwiek skutecznie dążyć do wyznaczonych celów.

Niższe temperatury to nasz sprzymierzeniec.

Upały stanowią nie tylko zagrożenie dla naszego zdrowia. Zbyt wysokie temperatury powietrza sprawiają, że w naszym organizmie nadmiernie gromadzi się woda metaboliczna, co daje wrażenie obrzmienia, a oprócz tego znacznie utrudnia odchudzanie. Oprócz tego niższe temperatury zachęcają do częstszych ćwiczeń na dworze. W czasie upałów, kiedy pot leje nam się z czoła, trudno systematycznie biegać czy też uprawiać inną formę aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Jesień to wprost wymarzony czas na to, aby zacząć spacerować, korzystać z siłowni pod chmurką czy też uprawiać jogging.

Łatwy dostęp do świeżych warzyw i owoców.

Wrzesień i październik to czas, kiedy w bardzo atrakcyjnych cenach możemy nabyć wiele sezonowych warzyw i owoców. Z pewnością taki stan rzeczy zachęca do wprowadzenia tych świeżych i pysznych produktów do codziennego jadłospisu, co bez wątpienia pozytywnie wpłynie na naszą masę ciała. Ponadto możemy przygotować zdrowe i pełne witamin zapasy na zimę, w formie mrożonej, suszonej bądź też marynowanej. Nasza sylwetka z pewnością odwdzięczy nam się za ten wysiłek.

 

Jesień to fantastyczny czas na to, aby rozpocząć przygodę z odchudzaniem! Wykorzystajmy tę piękną porę roku jak najlepiej i zadbajmy o zdrowie oraz szczupłą sylwetkę. Nasi dietetycy czekają, aby Wam w tym pomóc i służyć radą oraz swoim wieloletnim doświadczeniem.

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa