W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały promocyjne

Dlaczego ubezpieczenie turystyczne to must have wakacyjnego wyjazdu?

Grecja, Chorwacja, Turcja, Egipt a może inny dalszy kierunek? Wakacyjna podróż to szansa na niezapomniane przeżycia, poznanie nowych miejsc i ludzi, a także aktywny wypoczynek. Niestety podczas wyjazdu może dojść do wypadku, który może poważnie obciążyć finansowo. Dlatego każdy zagraniczny wyjazd powinien być chroniony ubezpieczeniem turystycznym!

Nurkowanie wśród raf koralowych w Egipcie, zwiedzanie pięknych miast we Włoszech czy słoneczna plaża na tropikalnej wyspie to może wielu z nas. Niestety w dobie koronawirusa zagraniczne wyjazdy są obarczone dodatkowym ryzykiem – o podróży do Chin w tym kontekście przeczytasz na https://mubi.pl/poradniki/chiny-a-koronawirus/. Jednak nawet wyjazd w spokojniejszych czasach i w bezpieczne miejsce może skończyć się w szpitalu lub u lekarza. Dlatego powinniśmy być przygotowani na każde zdarzenie!

Co to jest ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne to tak naprawdę pakiet ubezpieczeń, którego celem jest zapewnienie jak najlepszej ochrony podczas wyjazdu wakacyjnego. Przeznaczone jest przede wszystkim dla osób, które wyjeżdżają za granicę. W skład ubezpieczenia turystycznego wchodzi wiele ubezpieczeń!

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia – gdy dojdzie do wypadku lub choroby za granicą, to leczenie w szpitalu lub wizyta w placówce medycznej może bardzo dużo kosztować. Dzięki ubezpieczeniu kosztów leczenia ubezpieczyciel pokryje wydatki związane z pobytem w szpitalu czy wizytą dentystyczną. Pamiętajmy, by na wyjazdy poza Europę wybrać wyższą sumę ubezpieczenia kosztów leczenia (w końcu nie raz słyszeliśmy, jak wysokie są rachunki za pobyt w szpitalu w USA).
 • Assistance –  zazwyczaj łączone z ubezpieczeniem kosztów leczenia. W jego ramach ubezpieczyciel płaci za transport medyczny czy do miejsca zamieszkania. Opłaca także hotel czy zapewnia opiekę nad dziećmi w razie choroby opiekuna. Dodatkowo pokrywane są koszty akcji ratunkowych.
 • NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków to wsparcie finansowe dla podróżnych, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu (np. złamanie ręki).
 • OC w życiu prywatnym – w razie spowodowania szkody przez turystę osobom trzecim, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowania poszkodowanym. Dzięki temu podróżny nie poniesie finansowych strat, na przykład za zbicie szyby w hotelu.

Powyższe cztery ubezpieczenia znajdują się w każdym ubezpieczeniu turystycznym dla wyjazdu zagranicznego. Dodatkowo ubezpieczyciele oferują w ramach pakietu także dodatkową ochronę.

 • Ubezpieczenie bagażu – w razie uszkodzenia lub kradzieży bagażu turysta otrzyma odszkodowanie za powstałe szkody.
 • Ubezpieczenie uprawiania sportów wysokiego ryzyka i zimowych – to rozszerzenie dla aktywnych, którzy podczas wakacji zamierzają amatorsko uprawiać sport.
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego – część ubezpieczycieli wlicza je do ubezpieczenia bagażu. W takim przypadku suma ubezpieczenia jest zazwyczaj niska.
 • Ubezpieczenie mienia pozostawionego w domu – ochrona na wypadek kradzieży podczas wyjazdu wakacyjnego. 

Dodatkową ochronę powinniśmy wybierać tylko w przypadku, gdy zamierzamy z niej skorzystać. Pamiętajmy także, że ubezpieczenie turystyczne jest dobrowolne, więc jego warunki różnią się u poszczególnych ubezpieczycieli – zawsze powinniśmy zapoznać się z zapisami OWU (ogólne warunki ubezpieczenia).

Konieczność na zagranicznym wyjeździe

Wiele osób wyjeżdżających na wakacje wyrabia sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Niestety takie rozwiązanie ma ograniczenia i na pewno nie może być traktowane jako zamiennik ubezpieczenia turystycznego. Dlaczego?

EKUZ to dokument, który potwierdza posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego i pozwala na leczenie w publicznych placówkach medycznych w krajach EU czy EFTA. Dokument ten więc nie sprawdzi się podczas wyjazdu poza te kraje. Dodatkowo nie zapewnia refundacji kosztów transportu, nie mówiąc już o komplecie ubezpieczeń turystycznych – wyjaśnia Tomasz Sowa redaktor w mubi.pl.

Jak kupić?

Ubezpieczenie turystyczne najwygodniej jest kupić w internecie, choćby korzystając ze strony https://mubi.pl/kalkulator-ubezpieczenia-turystycznego/. Wypełnienie formularza jest niezwykle proste i wymaga podania kilku informacji:

 • miejsca wyjazdu,
 • terminu podróży,
 • liczby podróżnych i ich wieku,
 • czy podróżny znajduje się w kraju.

W formularzu zaznacza się także dodatkową ochronę, na przykład sportów wysokiego ryzyka. Po wpisaniu danych kalkulator ubezpieczyciela wyświetli warianty ubezpieczenia turystycznego do wyboru (zazwyczaj 3) – różnią się one zakres ochrony, a przede wszystkim sumami ubezpieczeń.

Cena ubezpieczenia turystycznego zależy od wybranego wariantu, miejsca podróży, liczby dni wyjazdu, a także dodatkowej ochrony. Warto jednak zapłacić kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych, by w razie problemów otrzymać wsparcie ubezpieczyciela.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny na Osiedlu Lotników – Rodzinnie u Ducha

Wiadomości Mielec

Szkoły w województwie podkarpackim z najzdolniejszymi uczniami

Wiadomości Mielec

Tragedia w Książnicach

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

opal 19 maja 2022 (czwartek) at 12:31

doswiadczylem na wlasnej skurze ze bez ubepieczenia ani rusz. od czasu wypadku i wydaniu monet na pokrycie leczenia zaczalem sie ubepieczac w ergo hestia i prosze bardzo- od tego czasu nie mialem zadnej wakacyjnej niemilej przygody. wiadomo przezorny zawsze ubezpieczony dlatego wykupowac bede dalej. nigdy nie wiadomo

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa