W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Długowieczność męźczyzn w powiecie mieleckim stała się faktem

Mężczyźni w powiecie mieleckim żyją średnio 74,5 lat, co daje 7. miejsce w Polsce w rankingu powiatów, których łącznie jest 373, z tego: 308 powiatów ziemskich (jak mielecki) i 65 miast na prawach powiatu (tzw. powiaty grodzkie).

Ranking obejmuje lata 2020 – 2021 i został opublikowany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w raporcie pod nazwą „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania 2022”. W tym samym raporcie nie wskazano dokładnie, jakiego wieku dożywają kobiety zamieszkujące powiat mielecki – podano jednak statystki z naszego województwa, według których średnia długość życia kobiet zamieszkujących podkarpackie miasta wynosi 80,63 lata, a wsie 80,78.

Powiat Mielecki będzie wspierał wszystkie działania prozdrowotne nakierowane na profilaktykę, w tym te podejmowane przez mielecki szpital czy organizacje pozarządowe propagujące zdrowy styl życia, a szczególnie aktywność ruchową mieszkańców.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa